שוטר נחקר באזהרה בחשד שתקף את ג'עפר פרח בזמן מעצר

החשוד הכחיש בחקירתו במח"ש שהפעיל כוח נגד פעיל זכויות האדם. שוטרים ששהו עם פרח במהלך מעצרו לאחר ההפגנה בחיפה מסרו עדות, ואחד מהם הצהיר ש"אף אחד לא פגע בו ולא הרים עליו יד" . אלשיך: "ההפגנה שבה נפצע פרח היתה אלימה בצורה חריגה"

שוטר נחקר באזהרה בחשד שתקף את ג'עפר פרח בזמן מעצר

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) חקרה היום (שלישי) באזהרה שוטר, בחשד שתקף את פעיל זכויות האדם ג'עפר פרח בזמן שהיה במעצר. לדברי מקור במשטרה, החשוד הוא שוטר סיור, שהכחיש כי הפעיל כוח נגד פרח. לדברי פרח, מנהל מרכז מוסאוא לזכויות האזרחים הערבים בישראל, שוטר תקף אותו לאחר שנעצר לצד 18 מפגינים נוספים בהפגנה בחיפה בשבוע שעבר ושבר את רגלו.

במקביל, העידו היום במשרדי מח"ש בחיפה שוטרים ששהו עם פרח במהלך מעצרו. גם הם הכחישו כל פגיעה בו. אחד המעידים הוא שוטר יס"מ, שגם כן הכחיש כי הפעיל כוח נגד פרח ואמר כי הוא כנראה נפגע בהפגנת המחאה נגד הרג המפגינים ברצועת עזה. הוא הוסיף בעדותו ש"אף אחד לא פגע בו ולא הרים עליו יד". סנגורו של שוטר היס"מ שהעיד, עו"ד אבי אמר, אמר כי "כל העובדות עד כה מראות שלא היתה תקיפה של השוטרים ושהפציעה נגרמה ככל הנראה במהלך ההפגנה עצמה. אי אפשר להפוך את היוצרות על השוטרים בזמן שפרח עצמו היה זה שביצע מחאה לא לגיטימית".

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך התייחס לנסיבות פציעתו של פרח, ואמר כי "ההפגנה ביום שישי היתה לגמרי לא לגיטימית ואלימה בצורה חריגה". עם זאת, אמר כי "שוטרים צריכים לשמור על החוק". בטקס חנוכת יחידת משטרה בטירת הכרמל, הוסיף אלשיך כי מח"ש בודקת את נסיבות פציעתו של פרח, אך טרם מסרה למשטרה מידע על התנהגות פסולה מצד השוטרים המצדיקה צעד פיקודי. "אנחנו לוקחים ברצינות כל מה שיועבר לנו ואני מקווה שיגיעו למסקנה, כי המסקנה חשובה, בעיקר לאור ההתעניינות הציבורית", אמר אלשיך. "מטבע הדברים כל עובר חוק בא בטענות לשוטרים והטענות צריכות להיבדק".

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס גם כן לפציעתו של פרח בטקס חנוכת יחידת שיטור עירוני באור עקיבא, ואמר ששוטרים "נדרשים לשמור על איפוק אפילו כשהם לעתים סופגים לא רק קללות, אלא גם אלימות פיזית". הוא הוסיף כי גם בהפגנה כמו זה שנערכה בחיפה, בה לדבריו המפגינים הביעו תמיכה בארגוני הטרור וקראו קריאות גנאי נגד חיילי צה"ל, "זה הסטנדרט שמצופה משוטרי משטרת ישראל".

מוקדם יותר היום, האיחוד האירופי קרא לישראל לפתוח בחקירה מהירה אודות נסיבות פציעתו של פרח. בתגובה לקריאה זו, הצהיר ארדן שהוא "מציע לאיחוד שלא להתערב בענייניה הפנימיים של מדינת ישראל". הוא הוסיף כי "מדינת ישראל, הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, לא זקוקה לקריאות אזהרה מוסרית מגוף מוטה ואובססיבי כמו האיחוד האירופי".

ממח"ש נמסר בתגובה כי הם לא יכולים להגיב בזמן שמתקיימת חקירה.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה