רצח אופירה חיים: החתן מצא את הקבר, הגרוש הוא החשוד המרכזי

החתן שם לב לבור בחצר וניגש שלשום למשטרה. הגרוש הורשע בעבר באיומים על חיים. החוקרים שמו לב להבדלים בגרסאות כבר בימים הראשונים

רצח אופירה חיים: החתן מצא את הקבר, הגרוש הוא החשוד המרכזי

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה

עוד באותו נושא:
התפתחות בחקירת רצח אופירה חיים: שניים מקרוביה עצורים
רצח אופירה חיים באזור השרון: הגופה אותרה בחצר ביתה

התפתחות בפרשת הרצח של אופירה חיים. הגרוש של בת ה-54, שהורשע בעבר באיומים על חיים, הוא החשוד המרכזי בפרשה. המשטרה תבקש במהלך דיון בבית משפט השלום בפתח תקווה להאריך את מעצרו ביחד עם מעצרה של חשודה נוספת.

הרקע לרצח הוא ככל הנראה סכסוך כספי כאשר כבר בימים הראשונים שמו לב החוקרים להבדלים בין גרסאות הנחקרים. מי שגילה את הבור בו נמצאה גופתה של חיים הוא החתן שלה, ששם לב לבור בחצר, חפר שם, אבל כנראה שלא מספיק עמוק. שלשום הוא ניגש למשטרה וסיפר על הבור.מתחילת הפרשה עלה החשד בקרב חוקרי המשטרה כי כמה מבני המשפחה של חיים מסתירים מידע ואף מוסרים גרסות סותרות. כזכור, חיים הוזמנה לכנס חברי-פוליטי באחד היישובים שבאזור תל מונד, אבל לא הגיעה אליו. מכוניתה נשארה בחניה שליד ביתה ומאז אבד איתה הקשר.

רצח אופירה חיים: החתן מצא את הקבר, הגרוש הוא החשוד המרכזיבנותיה הגישו תלונה במשטרה, וציינו כי לא ידוע להן על קשר שקיים בין אמם לעבריינים. בעקבות הערכת מצב שבוצעה אתמול במשטרה, הגיעו הבוקר שוטרים וצוותי זיהוי פלילי לבצע חיפוש וחפירות סמוך למקום מגוריה, שבמהלכם כאמור, נמצאה גופתה - שנשלחה לזיהוי סופי במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

לאחר איתור הגופה אמרה איילה ג'יבלי, אחותה של חיים: "אני בשוק, אני יודעת מה קרה אבל לא מאמינה". ג'יבלי הודתה לתושבי תל מונד ולאזרחים נוספים מרחבי הארץ שהתנדבו לעזור בחיפושים אחר אחותה, והוסיפה: "צר לי לשמוע שבסופו של דבר, זה התרחש פה". ג'יבלי תיארה את חיים כ"אישה גזעית, שלא פחדה מאף אחד, אהבה טיולים וריקודי עם". היא סיכמה: "היא הייתה אחת שנהנתה מהחיים - אי אפשר להגדיר אותה אחרת".

רצח אופירה חיים: החתן מצא את הקבר, הגרוש הוא החשוד המרכזיבמהלך החיפושים באזור, אמרה בתה מור חבשוש לחדשות עשר כי "אם מישהו עשה לה משהו רע, אז הוא יקבור אותה פה". נוסף על כך, הבהירה כי "אנחנו מבינות לקראת מה אנחנו הולכות, רק לא אומרות את זה בקול רם".

"לא מתאים לה להיעלם כך, לא מתאים לה ללכת להתבודד ממקום נפשי או רוחני", הוסיפה מור, "הכיוון שאני חושבת הוא שמישהו לקח אותה בניגוד לרצונה". מור מספרת שהעבירה למשטרה רשימה של חשודים אפשריים, אך אין אדם מסוים בו היא חושדת. "היא בנאדם נורמטיבי, אין לה אויבים, אנחנו לא לא בהארלם".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה