בתה של הנרצחת מתל מונד שוחררה למעצר בית

עדיה ומור חיים נכחו בבית המשפט, שבו הוארך בשבוע מעצרו של אביהן דוד, החשוד ברצח האם אופירה. האב חש ברע במהלך הדיון והוצא מהאולם. קרובת משפחה נוספת חשודה במעורבות ברצח

בתה של הנרצחת מתל מונד שוחררה למעצר בית

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה

עוד באותו נושא:

רצח אופירה חיים: החתן מצא את הקבר, הגרוש הוא החשוד המרכזי

התפתחות בחקירת רצח אופירה חיים: שניים מקרוביה עצורים
רצח אופירה חיים באזור השרון: הגופה אותרה בחצר ביתה

"אבא, אני אוהבת אותך". כך אמרה היום (ד') עדיה חיים, לאביה דוד, שחשוד ברציחתה של האם אופירה חיים, שגופתה נמצאה אתמול בחצר ביתה בתל מונד. בית המשפט האריך בשבוע את מעצרו של דוד. האב חש ברע במהלך הדיון. במקביל, בית המשפט דן גם בבקשת המשטרה להאריך את מעצרה של קרובת משפחה נוספת, שנעצרה בחשד למעורבות במעשה. נציג המשטרה ציין בדיון: "היא חשודה במעורבות, אבל לא במעורבות פיזית במוות". בית המשפט אסר לפרסם את שמה.

בתה של הנרצחת מתל מונד שוחררה למעצר ביתהבת עדיה ששהתה בהודו הייתה הראשונה להבחין בהיעדרותה של אמה. "ניסיתי להתקשר אליה ללא הצלחה. כל הזמן ניסיתי ואמא לא ענתה. זה לא אופייני לה. התחלתי לדאוג, התקשרתי למשפחה. קניתי כרטיס טיסה וחזרתי לישראל", אמרה בשבוע שעבר."אמא שלי חזקה מאוד, נפשית ופיזית", סיפרה עדיה ביום ראשון השבוע. "היא אהבה מאוד לטייל, אהבה לרקוד ריקודי עם, הייתה לה שמחת חיים. אז כשאומרים לנו שאולי היא קמה והלכה זה לא משהו שמתקבל לנו על הדעת. התעלומה פה פשוט אוכלת אותנו. אנחנו לא מבינות מה קרה והחוסר ודאות הזה משגע", סיפרה עדיה לפני שגופת אמה נמצאה בחצר הבית.

בתה של הנרצחת מתל מונד שוחררה למעצר ביתעדיה ואחותה מור סיפרו בריאיון לאולפן ynet כי הן יודעות שהאם נעלמה ב-20 ביוני. "היא פשוט נעלמה מהבית, לא בדרך לעבודה ולא בדרך מהעבודה. נעלמה מביתה בשעות היום". עדיה סיפרה כי האם אופירה לא סבלה מקשיים חריגים ולא הייתה חייבת כסף לאיש. "רק בסוף השבוע שלפני היעלמותה חזרה מחופשה בגיאורגיה שבמהלכה שלחה תמונות וסרטונים. היא נורמטיבית לחלוטין ומעולם לא נעלמה בעבר", אמרה.אמש סמוך לחצות חלה התפתחות דרמטית בחקירת הרצח, עם מעצרם של הגרוש ושל קרובת משפחה נוספת. הגופה של אופירה חיים נמצאה שלושה שבועות אחרי שהיא הוכרזה נעדרת. המשטרה חושדת כי הרקע לרצח הוא סכסוך כספי. לפי המשטרה, הרצח אירע ב-20 ביוני, מיד אחרי היעלמה.

בתה של הנרצחת מתל מונד שוחררה למעצר ביתבני המשפחה של המנוחה התקשו לעכל את הבשורה המרה שניחתה עליהם. אמש הם אמרו בעצב: "היא נקברה מתחת לעצים שהיא נטעה וטיפחה כי תכננה ליהנות מפירותיהם". איילה ג'יבלי, אחותה של אופירה, אמרה אתמול: "אני המומה. בחיים לא הייתי מאמינה שאופירה אחותי תמצא את מותה בביתה שלה, הבית שהיא השקיעה, עבדה, טרחה ועמלה עבורו".ג'יבלי שרטטה קווים לדמותה של האחות האהובה: "היא לא פחדה מאף אחד, אהבה לטייל, אהבה לרקוד ריקודי עם, אין הגדרה אחרת חוץ מאדם שרק נהנה מהחיים. זו הייתה אופירה". ג'יבלי הודתה לאזרחים שהתגייסו לחפש את אופירה, אחרי שאחותה הוכרזה כנעדרת.

בתה של הנרצחת מתל מונד שוחררה למעצר ביתדוד חיים, החשוד ברצח גרושתו אופירה, הורשע באיומים עליה בשנת 2005. בהכרעת הדין שניתנה אז צוין כי שנה לפני כן הוא "איים לפגוע בידיד של גרושתו בכך שאמר לה כי ישלח חבר שישבור לידיד שלה את העצמות, וזאת בכוונה להפחידה או להקניטה". בנוסף יוחס לחיים כי יום לאחר מכן הוא "איים על המתלוננת בפגיעה שלא כדין בגופה, בכך שחסם את נתיב נסיעת רכבה ואמר לה 'השבוע עוד יקרה לך משהו, אל תצאי', וזאת בכוונה להפחידה או להקניטה".הפרקליטות טענה אז בהתייחסה לחיים ולגרושתו כי "כשהיו נשואים, הוא היה מתנהג באלימות מילולית, הורס ושובר דברים. חצי שנה אחרי הגט הוא החליט שיש לה מישהו ושאסור לה לצאת עם אף אחד. הוא אמר לה שהוא ישבור לחבר את העצמות". עוד טענה אז התביעה כי "היא פחדה שהוא ירצח אותה כי יש לו אובססיה אליה, ויש כמה תלונות. הוא אמר שבשבילו אשתו והילדים נהרגו בתאונת דרכים. הוא שבר את הביוב לא מזמן, והיא שילמה 2,000 שקל כדי לתקן אותו".

לדברי המשטרה היום בבית המשפט, "דוד חיים הפך להיות חשוד טרם מציאת הגופה, בעקבות חקירה סמויה. האירוע קרה ב-20 ביוני. יש חשד סביר מעבר להודעתו". נציג המשטרה טען עוד בדיון כי הגרוש הודה במיוחס לו.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה