בג״צ אסר על נתניהו לבחור לעצמו מפכ״ל

בג״צ אסר על נתניהו לבחור לעצמו מפכ״ל

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
ניגוד האינטרסים זעק לשמיים. זה לא הפריע לנתניהו למנות מקורבים ביותר לתפקידים מכריעים שעשויים לחרוץ את גורלו בהקשר לחקירות הפליליות שמתנהלות נגדו.

היום התערב בית המשפט העליון בשבתו כבית הדין הגבוה לצדק ואסר על מקורבי נתניהו להיות חברים בוועדה המאשרת מינויי בכירים במשק, בהם המפקח האללי של המשטרה ותפקידים בכירים נוספים.

עבודת הוועדה הוקפאה על ידי השופט העליון מני מזוז, מי שדימש בעבר כיועץ המשפטי לממשלה וסדרי המימשל נהירים לו היטב. העתירה הוגשה בחודש מאי בבקשה למהוע את שיתופם של איריס שטרק ויעקב נגל כנציגי ציבור בוועדת גולדברג בטענה שהשניים הם מקורבי נתניהו.תפקיד הוועדה לאשר את היבטי טוהר המידות אצל מועמדים לתפקידים כמו הרמטכ"ל, המפכ"ל, ראש השב"כ, ראש המוסד, נציב שב"ס וכן נגיד בנק ישראל והמשנה לנגיד. איריס שטרק נבחרה אתמול לתפקיד נשיאת לשכת רואי החשבון.

בעתירה נטען כי במינויים של שני נציגי הציבור נפלו פגמים, הנובעים בעיקרם מהיותם מקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ומהעובדה שלא דיווחו על זיקתם האישית לשרים בממשלה, בטופס המועמדות שלהם.

בג״צ אסר על נתניהו לבחור לעצמו מפכ״לבמינוי השניים מבקש ראש הממשלה לעקוף את הנחייתו של היועץ המשפטי לממשלה, שהורה לשר לביטחון פנים למנוע כל מעורבות של נתניהו בהליך מינויו של מפכ"ל המשטרה הבא, נוכח החקירות הפליליות המתנהלות נגדו. אלה אינם נציגי ציבור, נטען, אלא נציגי נתניהו.

השופטים מזוז, מינץ וגרוסרופף קבעו כי "אם יש ניגוד בין אינטרסים, זה צריך להוביל שינטרל את אותו ניגוד. לא צריך בשביל זה לטעון כי חברי הוועדה יקבלו החלטה לא טובה". נציג המדינה יכיש את התייחסותו לפסיקה בחודש הבא, אחרי החגים. בינתיים, לא יבוצעו מינויים חדשים, שמימלא לא היו מתקיימים בשבועות הקרובים.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה