עיתונאי אמריקאי בכיר: הזהרתי את שגריר ישראל ב-2016 שקיז "מהווה סיכון לנשים"

הפרשן הבכיר ברט סטיפנס אמר לניו יורק טיימס כי הזהיר את רון דרמר לפני שנתיים ממעשיו של קיז ואף אסר עליו לבקר במשרדי העיתון "וול סטריט ג'ורנל". לפי הדיווח, מינויו לתפקיד דוברו של נתניהו עורר תדהמה במעגלים הפרו-ישראליים בארה"ב, שידעו על הטענות נגדו

עיתונאי אמריקאי בכיר: הזהרתי את שגריר ישראל ב-2016 שדיוויד קיז

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
עיתונאי אמריקאי בכיר הזהיר לפני כשנתיים את שגריר ישראל בארה"ב, רון דרמר, מפני התנהגותו של דובר ראש הממשלה לתקשורת הזרה, דיוויד קיז, כלפי נשים. על פי דיווח שפורסם אמש בניו-יורק טיימס, הפרשן הבכיר ברט סטיפנס, שידוע בתמיכתו בישראל ובנתניהו, אמר לדרמר בנובמבר 2016 כי "דיוויד קיז מהווה סיכון לנשים במשרדי ממשלה בישראל". קיז יצא השבוע לחופשה מתפקידו בלשכת ראש הממשלה לאחר שיותר מ-12 נשים טענו כי הטריד או תקף אותן מינית. קיז מכחיש את הטענות, שעסקו ברובן במקרים שהתרחש לפני תחילת עבודתו בלשכת ראש הממשלה. ואולם, אמש פרסם האתר "טיימס אוף יזראל" עדות של אשה שטענה כי קיז הטריד אותה במהלך עבודתו בלשכת נתניהו.

על פי הדיווח ב"ניו יורק טיימס", התנהגותו של קיז בתקופה שקדמה להצטרפותו ללשכת נתניהו, כאשר היה פעיל בתחום ההסברה הישראלית בארה"ב, הביאה לכך שכמה ארגונים שמולם עבד הטילו עליו מגבלות. בין השאר, נכתב, כי סטיפנס - ששימש עד לפני שנה וחצי כעורך בכיר בעיתון "וול סטריט ג׳ורנל" - אסר על קיז לבקר במשרדי העיתון, לאחר שהגיעו תלונות מתוך המערכת על התנהלות לא הולמת מצדו. בדיווח נכתב עוד כי סטיפנס סיפר שהוא כינה את קיז "בושה לעם היהודי".

עיתונאי אמריקאי בכיר: הזהרתי את שגריר ישראל ב-2016 שדיוויד קיז בתחילת 2016 הודיע נתניהו כי החליט לצרף את קיז לצוותו בתפקיד דובר התקשורת הזרה, וזאת על אף שקיז לא שימש קודם לכן כדובר, יועץ תקשורת, עיתונאי או דיפלומט, אלא התמחה בהכנת סרטונים היתוליים נגד איראן. על פי הדיווח, ההודעה גרמה לתדהמה בקרב אנשים במעגלים הפרו-ישראליים בארה"ב, שהיו מודעים לטענות בנוגע להתנהלותו של קיז. בשלב מסוים, על פי הדיווח, החליט סטיפנס להעלות את הנושא בשיחה עם דרמר והזהיר אותו ממעשיו של קיז. לא ברור האם דרמר, הנחשב אחד האנשים המקורבים ביותר לנתניהו, העביר את המידע ללשכת ראש הממשלה.

בשגרירות ישראל בוושינגטון טרם מסרו תגובה לדברים.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה