סערת הרב קלנר: התלמידות מהמדרשה שוברות שתיקה

כמאה מתלמידותיו של הרב יוסף קלנר, שיגרו לו מכתב חיזוק בעקבות הסערה התקשורתית שהתעוררה בעקבות דבריו: "שיעור אחד, גם אם צרם את אוזנינו בסגנונו, אין בו כדי לשנות את כל שאנו יודעות על הרב"


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
שבוע לאחר שהסערה שהתעוררה בעקבות דבריו שהתפרשו כהעלבת נשים, כמאה מתלמידותיו של הרב יוסף קלנר, שיגרו לו מכתב חיזוק בו הן קובלות על הסילוף והעריכה המגמתיים, לטענתן, שנעשו לדברי הרב, ומעידות כי מהיכרותם את תורת הרב קלנר לאורך השנים עולה תמונה אחרת לגמרי מזאת שהוצגה באמצעי התקשורת.

נציין, כי במהלך דבריו התייחס הרב קלנר לשנים בהן לימד במדרשות ואמר כי בשיעורים שלו הוא היה מעדיף שהן יסרגו כיפות כדי לא לבזבז את הזמן שלהן. הרב קלנר פרסם התנצלות על דבריו, אך לאחר מספר ימים חזר בו וטען כי דבריו עברו "עריכה זדונית ומטופשת".

כעת מבקשות תלמידותיו לה להפוך את אותם הדברים לחזות הכל: "שיעור אחד, גם אם צרם את אוזנינו בסגנונו", כותבות התלמידות, "אין בו כדי לשנות את כל שאנו יודעות על הרב".

לדבריהן, "דרכו של הרב מעולם היא הוספת אור ותורה, כבוד לנשיות בכלל ולכל אישה ונערה באופן פרטי. יעידו על כך אלפי שעות של השקעה בנו ובחברותינו, מאות שיעורים ושיחות אישיות, שעיצבו את עולמנו הפנימי והרוחני".

חגית, בוגרת מדרשה, אחת מיוזמות המכתב, מספרת: "הרבה בנות שלמדו ושמעו שיעורים לאורך תקופה ארוכה מהרב קלנר המומות מהעליהום התקשורתי שנעשה פה. זה ממש נראה שמישהו מנסה בכוח להוציא את הרב כשוביניסט ושונא נשים".

"אנחנו מכירות היטב את משנתו, ויודעות מכלי ראשון עד כמה רב המרחק בין ההסברה העקרונית של השונות הנפשית והמעשית בין איש לאשה, לבין שוביניזם וזלזול בנשים. אנחנו מקוות שהציבור הרחב יגלה יותר אינטלגנציה מהאופן שבו הוצגו הדברים בתקשורת".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה