"הפעם הראשונה שהרגתי בן אדם, ואני לא מתחרט"

הפצוע הקשה בפיגוע בהר אדר חזר לביתו לאחר שבוע אשפוז. בראיון לערוץ 2 הוא מספר על התגלגלות האירוע, מה עורר את חשדו אצל המחבל ומי הראשון אליו התקשר כשהבין שנפגע, ואולי זו תהיה השיחה האחרונה שלהם


פצוע הפיגוע עמית שטיינהרט, רבש"ץ היישוב הר אדר שוחרר אתמול (שלישי) לביתו במצב טוב, לאחר שבוע אשפוז מאז אירע הפיגוע הקשה במקום.

לאחר ייצובו ביחידה לטיפול נמרץ טופל במשך מספר ימים במחלקה הכירורגית, ממנה השתחרר אתמול.

בראיון שהתפרסם אמש בערוץ 2, סיפר שטיינהרט על השניות בהן התרחש הפיגוע ועל הרגע בו ירה וחיסל את המחבל, וגם על החשש שלא יחזור בחיים: "כשהגיע תגבורת, ביקשתי לדבר עם אשתי כי לא הייתי בטוח שאגיע הביתה", מספר בפחד.על החשד שעורר בו המחבל הוא מספר, "הוא תמיד היה בין האחרונים להיכנס, ואתמול משהו בהתנהגות שלו עורר את החשד שלי, גם כי הוא לבש ג'קט ביום חם. פנינו אליו שיציג את אישור העבודה, ובשלב הזה הוא התמהמה קצת ואחר כך פתח את הג'קט והחל לירות במאבטחים שלי ובלוחם מג"ב. הם חברים שלי, אחים ממש".

המחבל ירה שני כדורים שהצליחו לפגוע ולפצוע את רכז היישוב, כאשר הוא מסביר על הפציעה כי "הריאה השמאלית קרסה, והכדור השני כמעט פגע לי בשדרה, אבל העצם הגדולה עצרה אותו. כשהגיעה התגבורת, הרשיתי לעצמי להתיישב, לקחת נשימה וביקשתי לדבר עם אשתי כי לא הייתי בטוח שאגיע הביתה".שטיינהרט סיפר על המפגש עם המחבל אותו הכירו כבר קודם, ועל המאבטח אורי אריש ז"ל שנהרג. "אורי התעמת איתו בידיים בניסיון לנטרל אותו מהנשק, אבל ככל הנראה הוא כבר נפגע. אורי הוא זה שבעצם נתן לי את השנייה או שתיים להגיב. הוא גם צעק: 'עמית הצלתי אותך', והסתכל עליי. אני זוכר זאת בבירור. הוא ידע שאני זה שמסיים את מה שהוא התחיל", אמר בהתרגשות.

שטיינהרט ציין בדבריו, "זו הייתה הפעם הראשונה ששלפתי את הנשק ויריתי בבן אדם, זו הפעם הראשונה שהרגתי בן אדם, ואני לא מתחרט על זה".