"בעל הקרקע בנתיב האבות: השמאל לחץ"

העיתונאית מוריה קור מספרת כי נפגשה עם הערבי בעל הקרקע בנתיב האבות ושאלה מדוע לא יסכים לפיצוי על הקרקע במקום לפנות את התושבים


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
העיתונאית מוריה קור התעמתה הבוקר (רביעי) עם מזכ"ל שלום עכשיו לשעבר יריב אופנהיימר סביב פינוי 15 המשפחות ב'נתיב האבות' וההרס הצפוי של בתיהן.

בראשית הדברים סיפרה קור כי לה עצמה הוצע לרכוש בית בשכונה, אך חוסר הוודאות סביב עתידו של המקום הניא אותה מכך. בדבריה ביקרה את הנהגת המתיישבים שלדבריה נטעה בתושבים אמונה ש"יהיה בסדר" והמקום לא יפונה ולא ייהרס.

בהמשך הדברים טענה כי מי שמוביל לעתירות נגד ההתיישבות אינם הערבים בעלי הקרקע שלא פעם אינם מודעים כלל לבעלותם, אלא ארגוני השמאל.

לדבריה היא עצמה פגשה את הערבי בעלי הקרקע בנתיב האבות ותהתה באוזניו מדוע לא יסכים לקבל פיצוי על הקרקע במקום פינוי המתיישבים. קור ציינה כי אין ספק בכך שגם אחרי הפינוי וההרס לא יוכל הערבי לעשות שימוש כלשהו בקרקע, בעוד פיצוי כספי היה מהווה מענה הולם גם עבורו.

קור מספרת כי במענה אמר לה הערבי המדובר כי הוא מצידו היה מעדיף ואף היה שמח לקבל פיצוי כספי, אך מאחר וכבר החלו מהלכי השמאל בניצוחו של עורך הדין מיכאל ספרד "לא נעים לו" לוותר על מהלך הפינוי ולהסתפק בפיצוי.

לדבריה אלה של קור השיב יריב אופנהיימר וטען כי הסיבה להתעקשות לבצע פינוי והרס נובעת מהאידאולוגיה הפלשתינית שאינה מוכנה לקבל הפסד של קרקע לעם אחר. לטענתו מי שפותח במהלכים אינם אנשי השמאל אלא התושבים הפלשתיניים עצמם.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה