ההתעללות בגן הילדים בגבעתיים: סייעת נוספת נעצרה בחשד לפגיעה בילדים

יממה אחרי מעצרה של הסייעת ליהיא בן דניאל שחשד שהתעללה בפעוטות שהיו תחת השגחתה בגן, המשטרה עצרה סייעת נוספת בת 66 תושבת העיר. היא תובא לדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בתל אביב. סנגורה: "היא לא עשתה שום דבר פלילי"

ההתעללות בגן הילדים בגבעתיים: סייעת נוספת נעצרה בחשד לפגיעה בילדים

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה

יממה אחרי מעצרה של ליהיא בן דניאל, סייעת בגן הילדים בגבעתיים בחשד שהתעללה בפעוטות שהיו תחת השגחתה המשטרה עצרה הבוקר (רביעי) עובדת נוספת בת 66 תושבת העיר, שמשמשת גם כן כסייעת בגן - בחשד שפגעה בילדים. היא תובא הבוקר לדיון בהארכת מעצרה בבית השלום בתל אביב והמשטרה תבקש להאריך את מעצרה. סנגורה, עו"ד אלון אייזנברג, מסר כי "בלהט האווירה הציבורית כרכו את הלקוחה שלי לפרשה. היא לא עשתה שום דבר פלילי".

ההתעללות בגן הילדים בגבעתיים: סייעת נוספת נעצרה בחשד לפגיעה בילדיםהמשטרה עצרה את בן דניאל אתמול, בעקבות תלונה שהגיש אב לילדה בת שנתיים בגין פגיעה בבתו, שלדבריו ספגה מכות במהלך שהותה בגן. הסייעת בן דניאל, חשודה שהכתה ובעטה בילדים נוספים ובידי המשטרה תיעוד ממצלמות וידאו המותקנות בגן, המראה על פי החשד לפחות מקרה אחד נוסף של פגיעה בילדים. בתום חקירתה במשטרה אתמול הוחלט להותיר את הסייעת במעצר ואתמול הוארך מעצרה בארבעה ימים בבית משפט השלום בתל אביב.נציג המשטרה בדיון בהארכת המעצר רס"ב גיא קלדרון אמר אתמול כי בידי החוקרים ראיות הקושרות את החשודה בצורה מלאה לחשדות נגדה וכי מדובר במקרה חמור. סנגורה של הסייעת, עו"ד יאיר מושייב, אמר כי הייתה מעורבת במקרה אחר של אלימות לפני כשבועיים ושוחררה בתום חקירתה, לאחר ששיתפה פעולה עם חוקריה, ותמה מדוע המשטרה מתעקשת להותירה במעצר. השופט עלאא מסראווה אמר במהלך הדיון כי הסרטון שהציגה המשטרה "מזעזע, לא פחות".

ההתעללות בגן הילדים בגבעתיים: סייעת נוספת נעצרה בחשד לפגיעה בילדיםאמה של הפעוטה מגבעתיים שמצלמות האבטחה תיעדו כיצד גננת הפעוטון מכה את ביתה "איבדתי את האמון בהנהלת הגן. מיד לאחר שהזדעזענו מהתיעוד האלימות הקשה של הגננת והסייעת כלפי ילדי הגן, החלטנו בבית להוציא את ביתי מגן הילדים". עוד הוסיפה אמה כי "בתי כבר החלה את לימודיה בגן חדש - גן בו המצלמות פתוחות וכל הורה יכול לצפות בהן". באשר למעצרן של הגננת והסייעת, סיפרה האם כי הופתעה מאוד שהגננת שתועדה מכה את בתה דקות ארוכות שוחררה למעצר בית ואילו מעצרה של הסייעת הוארך, "צריך לנהוג בשתיהן באותה מידת דין, הגננת אשמה בדיוק כמו הסייעת אם לא יותר ממנה, ברגע שנודע לי הדבר פניתי בעצמי למשטרה במחוז ודרשתי שהגננת תתוחקר ותטופל באותה חומרה", הוסיפה.אב לילד בגן סיפר בשיחה הסייעת נראתה במצלמות האבטחה במקום כשהיא מכסה בשמיכה את גופה של אחת הילדות, מורידה את נעליה ומתחילה לחבוט בה ולהכותה. לדבריו, בתיעוד התקרית נראתה הסייעת מכה את הילדה "כאילו זה כלבלב פרוע שאתה רוצה לאלף ולהרגיע אותו". הוא הוסיף כי האירוע החריג אישש את החשש הכבד של ההורים שמדובר ב"תרבות של אלימות והפקרות", בגן.

ההתעללות בגן הילדים בגבעתיים: סייעת נוספת נעצרה בחשד לפגיעה בילדים

ההתעללות בגן הילדים בגבעתיים: סייעת נוספת נעצרה בחשד לפגיעה בילדיםאותו האב סיפר כי בירור שערכו ההורים העלה כי גננת נוספת היכתה ילדים בגן. לדבריו, המקרה נחשף לאחר שההורים דרשו מהצוות גישה חופשית למצלמות המתעדות את המתרחש במקום - אך המטפלות התנגדו. "הם טענו שאינם רוצים להיות כל הזמן תחת מעקב צמוד - ושאנחנו 'צריכים לסמוך על הניסיון העשיר שלנו עם הילדים'", אמר. לדברי האב, המקרה שלא נותן מנוחה להורים התרחש לפני כשבועיים, אז אחת מילדות הגן חזרה לביתה וסיפרה להוריה שאחת הגננות היכתה אותה."בהתחלה חשבנו זה לא מדויק", סיפר. "מאוד אהבנו את הגננת, היא מאוד לבבית, מאוד חמה, עם פעילויות מאוד מושקעות וחינוכיות עבור הילדים, אבל בכל זאת אותה אמא התקשרה לגננת הראשית כדי לברר את מה שהתרחש בגן, ובתגובה הגננת צעקה עליה, שללה והדפה אותה בטענות 'מה פתאום, הדברים לא התרחשו'".

ההתעללות בגן הילדים בגבעתיים: סייעת נוספת נעצרה בחשד לפגיעה בילדיםלדבריו של האב, האם שלא נרגעה מהמקרה הגיעה לאחר כמה ימים אל הגן ודרשה לצפות בהקלטות של המצלמות שמוצבות בגן הילדים ואכן ראתה את תיעוד המקרה כפי שתיארה אותו בתה. "רואים את הגננת משליכה באגרסיביות את צלחת האוכל של הילדה על השולחן ונותנת לה שתי כפות על הראש בצורה מאוד גסה - ממש נראה כמו מהלך של נקמנות מצד גננת", תיאר. הוא הוסיף כי דקות לאחר מכן הסייעת נראית בתיעוד כשהיא מטיחה את הילדה על מזרון "כמו שק מלט" בזמן החלפת טיטול. "זה תיעוד קשה, היא פשוט השליכה אותה על מזרון המשחקים כאילו מדובר בשק תפוחי אדמה".לדברי אותו אב, לאחר שאמה של הילדה איתרה את הסרטונים הקשים, הנהלת הגן מיד קראה לגננת החשודה שתאמר האם היו מקרי אלימות נוספים כאלה בעבר. "הגננת טענה שלא היו מקרים אחרים ומיד החלה לבכות", סיפר. לדבריו, מדובר בגננת מאוד מוכרת בעיר, "פעילה חברתית, שהייתה בעלת גן בעצמה עשרות שנים, זאת הפעם הראשונה שבאה להיות שכירה אפילו ראש העיר רן קוניק ביקר בגן לפני כמה שבועות והצטלם עם הגננת".

הורים בגן סיפרו כי לאחר שנחשף המקרה התחוללה סערה גדולה מאוד ואותה סייעת שתועדה מכה את הילדה אף התנצלה בפניהם, כתבה בהודעה כי היא "מבקשת סליחה" והוסיפה כי "זאת הייתה מעידה חד פעמית". לאחר מכן, בישיבת חירום שקיים צוות הגן עם ההורים הסייעת אף התנצלה בפניהם ומיד לאחר מכן הודיעה על התפטרותה מעבודתה. "הדבר שהכי הפריע לנו בסרטון זו השלווה והרוגע שבה המשיכו להתנהל שאר צוות הגן בזמן שאותה גננת מכה את הילדה המסכנה", הוסיף האב.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה