פרקליט ועילוי בתורה: פרקליט הצמרת עו"ד ר' יעקב וינרוט הלך לעולמו

פרקליט הצמרת ר' יעקב ויינרוט הלך לעולמו לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. וינרוט זכה להיות מקורבם של גדולי ישראל, לאחרונה התייחס למחלתו: "אני לא בא בטענות נגד המוות"

פרקליט ועילוי בתורה: פרקליט הצמרת עו

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
פרקליט הצמרת ר' יעקב ויינרוט ז"ל הלך הלילה (שלישי) לעולמו, לאחר שבשנים האחרונות נאבק במחלת הסרטן. בשנה האחרונה נפטרה בתו חני ויינרוט ע"ה, ולפני מספר חודשים נפטר אחיו ר' צביקה ז"ל.

וינרוט נחשב לפרקליט הצמרת בישראל, ובין היתר - עד לאחרונה - שימש סנגור של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו.

וינרוט ז"ל היה לומד בקביעות עם ראש ישיבת פוניבז' הגרב"ד פוברסקי. בין השניים שררה ידידות אמיצה רבת שנים כאשר הפרקליט החשיב עצמו לתלמידו האישי מאז ימי לימודו בישיבת פוניבז. מזה שנים רבות השניים לומדו בחברותא מידי שבוע. לימוד עליו לא וותר עו"ד וינרוט גם בימים העמוסים ביותר.

אנקדוטה מיוחדת נשמעה בעבר מפיו, כי שיעור אחד שלו עם ראש הישיבה עלה עשרות אלפי דולר כאשר אחד מלקוחותיו בספרד הזמינו להתייעצות ממושכת, אך וינרוט סירב בעקבות הלימוד המשותף, אך אותו לקוח לא התבלבל והעמיד עבורו את מטוסו הפרטי כדי שיוכל לטוס ארצה הלוך ושוב כדי שלא להחסיר את שעת האיכות הנדירה.

לפני כשנה התייחס למחלה ממנה הוא סבל, ובראיון לאולפן שישי אמר: "אני מתפלל לריבונו של עולם שיתן לי עוד יום ועוד יום ועוד יום. אצלי שום דבר אינו פשוט ואף שעה אינה פשוטה, אבל אני יהודי מאמין - ואני מאמין בעולם מושגח".

פרקליט ועילוי בתורה: פרקליט הצמרת עו

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה