גם אובמה וקרי יכולים להביך את נתניהו

שרי ממשלת ישראל ובראשם רה"מ נתניהו, בחרו להשתלח בממשל אובמה בעקבות הנאום של מזכיר המדינה נגד ההתנחלויות. נתניהו אולי שכח, אבל לנשיא היוצא ולשר החוץ שלו יש חומרים שאם ייחשפו - הם עלולים לגרום לו מבוכה גדולה

גם אובמה וקרי יכולים להביך את נתניהו

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
עוד לפני ההחלטה של מועצת הביטחון של האו"ם בנוגע להתנחלויות, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לאחרונה משפט שספק אם כותב מוכשר של "ארץ נהדרת" או כותבת שנונה של "גב האומה" היו מצליחים לנסח אותו טוב יותר: "אני מחכה שטראמפ יכנס לבית הלבן כדי להתחיל לעבוד אתו ביחד על חזון שתי המדינות", אמר נתניהו בראיון לתוכנית "60 דקות" ואין ספק שמדובר באחד מהמשפטים הענקיים שיצא לו לומר.

למול המשפט הזה, צריך לציין כי הסיפור המרכזי של השבוע היה הנאום של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי נגד ההתנחלויות. ממשלת ישראל, ובראשה נתניהו, השתלחו בממשל אובמה - למרות שממילא בעוד פחות מחודש הוא מתחלף, ולא ברור מדוע יש להתבטא בצורה כזו חריפה נגד ממשל שזמנו תם.

אבל ממשלת ישראל החליטה להשתלח, ויש לזכור - אובמה וקרי הם אנשים מאוד קורקטיים ומנומסים. הם היו יכולים, ואולי עדיין יכולים להשתמש בפוטנציאל שיש להם כדי להביך את נתניהו בתגובה לדבריו.

הם יודעים טוב מאוד מה הוא אמר להם ולאילו דברים ראש הליכוד התחייב. הם יודעים איך בישיבות איתם הוא דיבר "שמאל" ואז פעל כ"ימין". אם יום אחד הם יוציאו את החומרים האלו החוצה - נתניהו יובך מבוכה רבתי.ולא צריך ללכת רחוק מדי אל אובמה וקרי. מספיק להסתכל על "חוק ההסדרה". נתניהו דיבר פעם אחר פעם נגד החוק - אבל הצביע עבורו פעם אחר פעם, מאימת האלקטורט הימני ובנט שרושף בעורפו.

תגובה נוספת של רה"מ לנאום של קרי הייתה הבטחתו לפעול לביטול החלטת מועצת הביטחון נגד ההתנחלויות, כשם שההחלטה לפיה "הציונות היא גזענות" בוטלה. כנראה שצריך להזכיר לנתניהו שההחלטה ההיא התקבלה בעצרת האו"ם ולא במועצת הביטחון, וכי היא בוטלה אך ורק בעזרת הגוש הסובייטי, שאפעס, לא נראה שיכול לעזור כעת.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה