גוף ממשלתי שוודי חסם את שגריר ישראל: "שיח שנאה"

חשבון הטוויטר של "המכון השוודי", גוף ששייך לממשלה בשטוקהולם, חסם את משרד החוץ הישראל ואת השגריר בשוודיה בטענה מקוממת. השגריר, יצחק בחמן, מחה בטוויטר – והחסימה הוסרה: "טעות"

גוף ממשלתי שוודי חסם את שגריר ישראל:

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
תקרית דיפלומטית: סוכנות השייכת לממשלת שוודיה חסמה את חשבון הטוויטר של משרד החוץ הישראלי ושל שגריר ישראל בשטוקהולם, בטענה שהחשבונות מעורבים ב"שיח שנאה".
חשבון הטוויטר של "המכון השוודי", ארגון השייך לממשלה במדינה, חסם כ-14 אלף חשבונות במסגרת מבצע שערך נגד "הסתה" ברשת. עם זאת, לאחר ביקורת נרחבת ביטלה הסוכנות היום (ד') את כל החסימות והתנצלה, בטענה שמדובר ב"טעות".

השגריר הישראלי בשוודיה, יצחק בחמן, מחה אתמול בטוויטר נגד החסימה. הוא צייץ: "עכשיו ששגריר ישראל ומשרד החוץ הישראלי חסומים – שוודיה הרבה יותר בטוחה כשהיא קוראת את איראן ואחרים, שלא נחסמו".

עם זאת, היום פרסם הארגון השוודי באתר האינטרנט שלו התנצלות, ואמר כי ביטל את כל החסימות כדי לבצע חשיבה מחודשת בנוגע למדיניות החסימות שלו ברשת החברתית. "המכון השוודי מתנצל בפני אלה שנחסמו בטעות", כתבה ראש המכון ג'ני ליונג. בהודעה נאמר כי המכון מעניק לעורכי הטוויטר שלו הרשאות למחוק משתמשים, אך "בשבוע שעבר הדבר קרה בסדר גודל רחב יותר". במכון הסבירו שהמטרה הייתה "לעצור שיח שנאה ולמנוע אותו. זהו חשש מרכזי לחופש הביטוי וחופש הדעה".

עוד כתבה ליונג כי "החסימות תרמו להגברת הביטחון של החשבון ולשיפור משמעותי בדיאלוג, אך המכון גם רואה את הצורך לבחון את שאלת חופש הביטוי והשימוש בסמכות".

לאחר ההתנצלות, בחמן עדכן על כך אך גם הוסיף עקיצה. הוא פנה לדף שחסם אותו וכתב: "היי, החסימה שלי הוסרה. מקווה שהכל בסדר ושעכשיו אתם לא חושבים שאני מפחיד כמו מקודם".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה