בתו היהודיה של טראמפ תטוס בשבת

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, יצא היום לסדרת ביקורים ברחבי העולם. מי שצפויים להצטרף אליו הם חתנו ובתו היהודים שקיבלו היתר מהרב שלהם לטוס בשבת

 בתו היהודיה של טראמפ תטוס בשבת

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, יצא היום (שישי) לסדרת ביקורים במהלכה הוא צפוי לבקר בתשעת הימים הקרובים בלא פחות מחמש מדינות, כאשר ביום שני הקרוב הוא ינחת בישראל.

מי שעוד יצטרף לטראמפ הם בתו וחתנו היהודים ג'ארד ואיוונקה קושנר, שעל פי הדיווח באתר 'פוליטיקו' השניים קיבלו היתר מיוחד מרב לטוס יחד עם הנשיא לערב הסעודית בטיסה שאמנם תחל היום בשעות הצהריים את תגלוש אל תוך השבת.

עוד מזכיר האתר כי בני הזוג קיבלו היתר מיוחד מהרב לנסוע ברכב ולהשתתף בחגיגות ההכתרה מיד לאחר טקס השבעתו של הנשיא טראמפ לתפקיד.

האתר מציין עוד כי במהלך הקמפיין לנשיאות נאלץ החתן היהודי והיועץ הבכיר ג׳ארד קושנר לחלל שבת על מנת לטפל במשבר הציבורי והתקשורתי שנוצר בשעתו לאחר פרסום הקלטות הבעייתיות בהם נשמע הנשיא טראמפ מדבר בגסות.גורם חרדי פוליטי בוושינגטון שביקש לשמור על עילום שם מביע את אכזבתו מהתנהגות הזוג המלכותי ואומר כי במקום לקדש שם שמיים הם מחפשים בכוח היתרים וקולות. כך לא מתנהגים יהודים אורתודוקסים אומר הגורם.

מנגד, חבריהם של בני הזוג טוענים אחרת ומבהירים כי מדובר באילוצים טבעיים של מי שנמצאים בתפקיד החשוב והמשפיע ביותר בעולם. האחריות שלהם עצומה ועצם הדבר שהם שואלים כל ספק והתלבטות את הרב זה עצמו קידוש השם גדול.

"הם נמצאים במעמד מיוחד ואילוצים שונים", אומרים הידידים ומבהירים כי כלל לא בטוח שיש בעיה הלכתית ממשית באם הנסיעה מתחילה עוד לפני השבת ומתבצעת בידי נוכרים לצרכם ומדובר בנסיעה שיכולה להציל חיים. "שיפסיקו לחטט ולחפור להם על כל דבר שהם עושים ויתחילו להעריך את מאמציהם למען קידומו של העולם".