שופט ספרדי:"נתניהו ייעצר אם ידרך על אדמת המדינה"

שופט ספרדי מצא פרצה בחוק שתאפשר לעצור לחקירה את ראש הממשלה נתניהו ושרים שאישרו את ההשתלטות על המרמרה, אם יגיעו לספרד

שופט ספרדי:

שופט בספרד מצא פרצה בחוק שתאפשר לחקור את ראש הממשלה בנימין נתניהו ועוד שישה שרים ישראלים שהיו חברי "השביעייה", בגין אחריותם לאירועי המאווי מרמרה - אם ידרכו על אדמת ספרד. השופט הבכיר "חוסה דה לה מאטה" הורה למשטרת ספרד לנהל מעקב אחרי נתניהו ועוד שישה שרים בהווה ולשעבר - משה יעלון, דן מרידור, אלי ישי, אביגדור ליברמן, אהוד ברק ובני בגין - שנגדם הוגשה בעבר תביעה על ידי שלושה אזרחים ספרדים שנמנו עם נוסעי המרמרה, ולדווח לבית המשפט אם וכאשר ייכנסו לספרד.
בשנת 2010 קבע שופט ספרדי, בעקבות תלונתם של שלושת האזרחים הספרדים, שיש לעשות שימוש בסמכות השיפוט האוניברסלית. נציגי מפלגת השלטון (מפלגת העם - ימין) הצליחו בזכות הרוב המוחלט שלהם בפרלמנט לנטרל את הסמכות האוניברסלית בחוק הספרדי, והשופט הפנה את המתלוננים בפרשת המרמרה לבית הדין הבינלאומי בהאג.

שופט ספרדי:
לאחרונה החל השופט דה לה מאטה לכהן בערכאה הזו, שמקבילה לבית משפט מחוזי - והוא מצא פרצה בחוק שמאפשרת לחקור את נשוא התלונה אם הוא נכנס לשטח ספרד. השופט הורה למשטרת ספרד להכין כרטסת עם הפרטים האישיים של ראש הממשלה וששת האישים הישראלים ולנהל מעקב אחר השבעה, והיא חייבת לדווח לבית המשפט אם וכאשר אחד מהם ייכנס לספרד.
אם דבר כזה יקרה, רשאי השופט להחליט לעכב את החשוד לחקירה או לשימוע, או אפילו לעצור אותו להמשך ההליכים.

שופט ספרדי: