שר החוץ האיראני הגיב על דברי נתניהו במינכן: "הייתם עדים לקרקס"

שר החוץ של איראן, מוחמד זריף, לעג בנאומו לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועידת הביטחון במינכן, שהביע נגדו ביקורת. לדבריו, "הייתם עדים לקרקס הבוקר, שהוא אפילו לא שווה התייחסות רצינית"

שר החוץ האיראני הגיב על דברי נתניהו במינכן:

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
מסרב להגיב ברצינות: שר החוץ של איראן, מוחמד זריף, התייחס בלעג לנאומו היום לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועידת הביטחון במינכן, שהביע נגדו ביקורת והציג חלק מהמל"ט האיראני שהופל. לדבריו, "הייתם עדים לקרקס הבוקר, שהוא אפילו לא שווה התייחסות רצינית".

זריף גם הגיב לטענה של נתניהו על כך שאיראן היא האיום הגדול ביותר באזור. "ישראל פועלת בתוקפנות כמדיניות כלפי שכנותיה" טען. "הם יכולים להאשים את איראן כמה שירצו, אבל זה לא יפטור אותם מאחריות. זה נובע מתוקפנות, מכיבוש ומהפטור מאחריות למדיניות שלהם שהתרחש במשך שנים רבות". עוד התייחס בלעג להמלצות המשטרה כלפי נתניהו, כשאמר בחיוך כי הוא "מעדיף שלא לדבר על השחיתות בישראל".

שר החוץ הזהיר כי המזרח התיכון הולך לקראת הסלמה חריפה. "אנו קרובים מתמיד מהסלמה שתשפיע על הדורות הבאים, ואני קורא לכוחות במפרץ הפרסי להצטרף אלינו. איננו מאמינים שאיראן מערערת את האזור. אנו מאמינים שאין משבר בין איראן לסעודיה" הזהיר.

"אם לא יהיה מאמץ משותף להביא לשלום באזור- אנחנו נהיה בבלגאן גדול, או אף גרוע יותר" הוסיף ואמר. "נלחמנו בסדאם, בדאעש ובג'בהאת א נוסרה, ניסינו ליצור אזור חזק, בו יריבויות היסטוריות יכולות לעבוד במשותף. אף מדינה באזור לא יכולה לטעון שאין לה חלק במירוץ החימוש. הסכם הגרעין היה דוגמה לתפיסה לא של משחק סכום אפס, שיש אפשרות למטרות משותפות".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה