סנאטור פולני לגרש את שגרירת ישראל מהמדינה

חבר מפלגת השלטון "חוק וצדק", יאן זרין, אמר כי יסרב ללחוץ את ידה של שגרירת ישראל, והוא תומך בגירושה מפולין

סנאטור פולני לגרש את שגרירת ישראל מהמדינה

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
בראיון למגזין wPolsce תקף יאן זארין, חבר מפלגת השלטון הפולנית "חוק וצדק", את שגרירת ישראל במדינה אנה אזרי.
זארין תקף את השגרירה לאחר שזו טענה כי "האנטישמיות בפולין נמצאת בעלייה". לדברי זארין, הוא יסרב ללחוץ את ידה של השגרירה והוא אף תומך בגירושה מפולין.
"אם מישהו חושב כיום להשוות באיזו דרך את השלטון של מפלגת "חוק וצדק" לרדיפה אחר היהודים שהובלה על ידי המנגנון המפלגתי של המפלגה הקומוניסטית בשנת 1968, אז אני בהחלט לא אלחץ ידיים עם אדם כזה. אם זה נעשה על ידי שגריר של מדינה זרה, אז אולי עלינו לבקש מהגברת לעזוב את המדינה הזו", אמר זארין בראיון.
בחודש שעבר העבירה שגרירת ישראל בפולין, אנה אזרי, ביקורת על ההתבטאויות האנטישמיות ברשתות החברתיות ועל גילויי האנטישמיות הרבים מאז פרץ העימות בין ישראל ופולין סביב "חוק השואה".
גם בנאום שנשאה בשבוע שעבר בוורשה באירוע לציון המרד נגד המשטר הקומוניסטי בחודש מרץ 1968, שהוביל לרדיפה של ראשי המשטר הקומוניסטי נגד יהודים וגירוש של עשרות אלפים מהם מפולין, אמרה אזרי כי "מאז חודש ינואר קל מאוד להיזכר בשדים האנטישמיים בפולין".
גם לדברי ראשי הארגון הפולני "לעולם לא עוד" המנטרים את גילויי האנטישמיות והגזענות בחברה הפולנית, היקף גילויי האנטישמיות בחודש ינואר האחרון היו גבוהים יותר מאשור בכל העשור האחרון.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה