קריאה בספרד: "הכריזו על נציגי ישראל כלא רצויים"

עיריית פמפלונה שבספרד יצאה בקריאה לממשלת המדינה להפסיק לסחור עם ישראל, וכן להכריז על נציגי המדינה כ"אנשים לא רצויים", זאת עד שישראל "תפסיק את המדיניות המדכאת נגד הפלסטינים". בישראל ביקרו את המהלך

קריאה בספרד:

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
גירוש ספרד המודרני: עיריית פמפלונה, בירת מחוז נווארה שבצפון ספרד, קראה לממשלה המרכזית במדינה להפסיק לסחור עם ישראל, וכן קראה לעירייה להכריז על הנציגים הרשמיים של מדינת ישראל בספרד כ"אנשים בלתי רצויים במחוז" עד שישראל "תפסיק את המדיניות המדכאת שלה נגד העם הפלסטיני".

במועצה הוסיפו וגינו את הפעילות הישראלית בעימותים ברצועת עזה בחודש האחרון במהלך הישיבה על קבלת ההחלטה. לטענתם, מדובר ב"דיכוי אלים של הזכות הפלסטינית למחאה שקטה". עוד טענו כי לעם הפלסטיני ישנו זכות שיבה, וכן שלחו תנחומים למשפחותיהם של ההרוגים בעימותים.

העירייה הספרדית הביעה גם כן ביקורת על ההחלטה האמריקנית להעביר את שגרירות המדינה לירושלים בחודש האחרון, וקראו לאיחוד האירופי לנקוט בסנקציות נגד ישראל בעקבות המהלך. "העברת השגרירות לירושלים הכבושה הוא צעד מסוכן בצורה קיצונית, אשר מנוגדת לחוק הבינלאומי" נאמר במועצה.

קריאה בספרד: בישראל זעמו: "באיזה שנה אנחנו נמצאים?"
בשגרירות ישראל בספרד גינו בחריפות את ההחלטה של פמפלונה, כשהשוו את המהלך לגירוש יהודי ספרד משנת 1492. "בשנת 1498 מלך מחוז נווארה היה האחרון שגירש את יהודי ספרד משטחו" אמרו בשגרירות במדריד. "כעת בפמפלונה 2018, אסור לנו להיכנס".

דובר משרד החוץ הישראלי, עמנואל נחשון, הביע גם כן את כעסו מההחלטה האנטישמית ברשת, כשכתב בטוויטר מספר ציוצים המביעים ביקורת כלפי המהלך. "נאסר על נציגים רשמיים ישראלים להיכנס לפמפלונה – באיזו שנה אנו נמצאים?" כתב בין השאר, לצד תמונה של אדם קדמון.

עוד הוסיף ועקץ את הסיסמה הרשמית של מפלגת השלטון בפמפלונה, "עכשיו אנחנו יכולים", כשכתב כי "עכשיו אנחנו יכולים לגרש ישראלים ולקדם את גזענות ה-BDS בפמפלונה. זהו 1492 גרסת 2018".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה