זעם בטורקיה: ישראל גירשה עשרות טורקים מנתב"ג

בטורקיה זועמים, בעקבות מה שהם מכנים "תקרית השפלת התיירים גדולה בישראל", בעקבות גירוש 90 תיירים טורקיים מישראל


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
בטורקיה זועמים ביממה האחרונה, בעקבות מה שהם מכנים "תקרית השפלת התיירים גדולה בישראל", זאת לאחר ש-90 תיירים הוחזרו לטורקיה.

ההסבר הישראלי שניתן לקבוצה היה שלא ניתנה להם ויזה מתאימה, אלא שגורמים רשמיים באיסטנבול ובאנקרה ציינו כי בישראל אמרו להם שכניסת התיירים נדחתה "מסיבות ביטחוניות".

90 התיירים הטורקיים גורשו אתמול (ראשון) מישראל כשניסו להגיע למה שהם הגדירו, סיור במקומות הקדושים לאסלאם ובעיקר – ירושלים. לטענתם, נאמר להם, שלא יוכלו להיכנס לישראל משום שבדרכוניהם לא הוחתמו ויזות, אך עם זאת, גורמים רשמיים בטורקיים טענו: בישראל מנעו את הכניסה מסיבות ביטחוניות.

ראש הקבוצה שהוביל את הקבוצה צוטט בסוכנות הידיעות הטורקית הרשמית כשהוא טוען כי ברשותו הייתה ויזה קבוצתית לכל חברי הקבוצה, שהתקבלה עוד לפני שיצאו מאיסטנבול. מקורות טורקיים רשמיים טענו שהרשויות בישראל אמרו להם שכניסתה של הקבוצה סורבה "מסיבות ביטחוניות". יצוין חברי הקבוצה נמנים על פלג אסלאמי ייחודי וסביר מאוד להניח שאם הגעתם לישראל, הוגדרו כסיכון ביטחוני ובשל כך נאסרה כניסתם והם גורשו.

כבר מאתמול מבליטה התקשורת הטורקית את הפרשה והיא זוכה לכינוי "ההשפלה הגדולה של התיירים הטורקיים בישראל". בעבר, הגיבו הטורקים בהתנכלות לישראלים בנמל התעופה של איסטנבול, בתגובה לאירוע דומה כאן בישראל. ההערכה היא שהטורקים בוחנים דרך להגיב גם כעת על התקרית.

יש לציין, חברות התעופה הטורקיות נוהגות לבדוק את תוקף הוויזה של הנוסעים לישראל לפני שהם מעלים אותם לטיסה, שכן עליהם לשאת בעלות הגירוש של הנוסע. נציג החברה הטורקית בארץ מעביר את רשימת השמות למשרד הפנים, שם מאשרים את הכניסה. הויזה נמצאת בדרכונו של ראש הקבוצה ודרכונם של הנוסעים אינו נושא חותמת של ישראל.

יצוין כי אתמול שוחח הנשיא הטורקי רג'יפ טאיפ ארדואן עם עאהד תמימי ששוחררה מהכלא הישראלי לאחר 8 חודשים. עוד קודם לכן, נוכח ההתקפות החוזרות ונשנות שלו, והמעורבות של גורמים טורקיים רשמיים בהסתה בירושלים ובהר הבית ובסיוע לחמאס, נבחנה בישראל האפשרות להגביל את כניסתם של פעילים טורקיים למדינת ישראל.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה