פרגוואי חושפת: זו הסיבה להחזרת השגרירות לתל אביב

שר החוץ של פרגוואי אמר כי המדינה החליטה להחזיר את בניין השגרירות מירושלים לת"א "במטרה לתרום למאמץ הדיפלומטי לשלום". שגריר ארה"ב בישראל דייוויד פרידמן גינה את המהלך, והתחייב כי ארה"ב לא תחזיר את השגרירות

פרגוואי חושפת: זו הסיבה להחזרת השגרירות לתל אביב

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
יום לאחר ההחלטה המפתיעה של פרגוואי להחזיר את בניין השגרירות שלה מירושלים לת"א, במדינה הסבירו מדוע קיבלו את ההחלטה שהובילה למשבר דיפלומטי חריף עם ישראל.

שר החוץ של פרגוואי, לואיס אלברטו קסטיליוני, אמר היום (חמישי) כי מדובר בהחלטה של נשיא פרגוואי החדש, מריו אבדו בניטס, אשר נכנס לתפקיד בחודש שעבר. לטענתו, "פרגוואי מעוניינת לתרום להגדלת המאמץ הדיפלומטי האזורי להביא לשלום ולהסכם הוגן ומתמשך" בין ישראל והפלסטינים. מסיבה זו הנשיא החדש בחר לחזור מההחלטה של הנשיא הקודם הורסיו קארטס להעביר את השגרירות לירושלים.

עוד באותו נושא:
החזרת השגרירות לתל אביב: בפרגוואי לא ציפו לתגובה כה חריפה מישראל


פרגוואי חושפת: זו הסיבה להחזרת השגרירות לתל אביבצפו: חנוכת שגרירות פרגוואי בירושלים

הנשיא לשעבר, שהגיע לישראל לחנוכת השגרירות לפני 3 חודשים, זעם על ההחלטה של בניטס. "כיום נבגדו ערכי הציוויליזציה היהודית-נוצרית. היום נבגדה הידידות בין פרגוואי לישראל. היום, חבר נבגד!" אמר בתגובה להחלטה של הממשלה החדשה במדינה".

ההחלטה של פרגוואי התקבלה בכעס גם בארה"ב, כאשר סגן נשיא ארה"ב מייק פנס התקשר אמש לנשיא בניטס כדי להבין את פשר ההחלטה. על פי הדיווחים בפרגוואי, בניטס אמר לפנס כי "הנשיא הבהיר לו שההחלטה דווקא תתרום לשלום".

פרידמן: "ארה"ב לא תחזיר את השגרירות"
שגריר ארה"ב בישראל, דייוויד פרידמן, גינה גם כן את המהלך של פרגוואי, והתחייב בעקבות הדברים כי ארה"ב לא תחזיר את השגרירות האמריקנית לתל אביב.

"כדי שממשל כלשהו יבטל את המהלך, יהיה עליהם להגיע למסקנה שירושלים אינה בירת ישראל, אלא תל אביב" אמר פרידמן בראיון ל"ישראל היום". "אני חושב שהחלטה כזו תהיה הרבה יותר שנויה במחלוקת מאשר מה שעשה הנשיא טראמפ. זה יתנגש לגמרי עם המציאות, ואני לא מאמין שיש פוליטיקאי אמריקני, מכל מפלגה שהיא, שינקוט בעמדה כזו המנוגדת לחלוטין למציאות".

כזכור, בעקבות ההחלטה ראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו החליט אמש להחזיר לירושלים את שגריר ישראל בפרגוואי, זאב הראל, להתייעצויות ובנוסף לסגור את השגרירות. ממשרד החוץ נמסר: "ישראל רואה בחומרה רבה את ההחלטה החריגה של פרגוואי שתעיב על היחסים בין המדינות".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה