קושנר נגד הפלשתינים: "הגיע להם להפסיד את הסיוע האמריקני"

יועצו הבכיר וחתנו של הנשיא טראמפ התראיין ל"ניו יורק טיימס" והתייחס לצעדי ארה"ב נגד הרשות הפלשתינית.על תוכנית השלום: "אם אבו מאזן מנהיג רציני הוא ילמד אותה".שליח ארה"ב למזה"ת ג'ייסון גרינבלט: "עסקת המאה' היא הדרך הטובה ביותר להתקדם לעבר שלום"

קושנר נגד הפלשתינים:

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
לאחר הקיצוצים של ארה"ב בסיוע לפלשתינים בנוסף לשורת צעדים נגד הרשות הפלשתינית, התייחסו הלילה (שישי) בכירי ממשל למהלכים האחרונים ולתוכנית השלום –"עסקת המאה" - הצפויה להתפרסם בקרוב.
בראיון ל"ניו יורק טיימס" האמריקני, אמר ג'ארד קושנר, יועצו וחתנו של הנשיא דונלד טראמפ, כי לפלשתינים "הגיע להפסיד את הסיוע הכספי לאחר ההכפשות נגד הממשל האמריקני". עוד הוא אמר כי "היו יותר מדי שקרים שנוצרו, ושהיה צריך לשנות. כל מה שאנחנו צריכים זה להתמודד עם דברים שאנחנו רואים אותם ולא לפחד לעשות את הדבר הנכון. כתוצאה מכך, יש סיכוי רב יותר להשיג שלום אמת".
יועצו הבכיר של הנשיא טראמפ העריך, כי למרות ההתבטאויות הפלשתיניות נגד הממשל האמריקני הם ישבו לבסוף לשולחן המשא ומתן, לאחר שיבחנו את תוכנית השלום. "אם אבו מאזן הוא מנהיג רציני", אמר קונשר בראיון, "הוא ילמד את תוכנית השלום של הממשל היטב אחרי שתפורסם".
בכיר נוסף שהתראיין הלילה הוא יועצץ נוסף של הנשיא טרמפ, ג'ייסון גרינבלט, שליח הממשל למזה"ת. בריאיון לסוכנות הידיעות "רויטרס" התייחס גרינבלט לתוכנית השלום האמריקנית ואמר: "נצטרך להגן על התוכנית בפני הישראלים והפלשתינים. אנחנו מוכנים לביקורת מכל הצדדים, אבל מאמינים שזו הדרך הטובה ביותר להתקדם, עבור כולם". עוד הוא הוסיף כי "הצדדים יצטרכו להחליט אם הם חושבים שהתוכנית יכולה לעבוד עבורם ולשפר את חייהם". כפי שעשו בכירי ממשל אחרים אמריקנים לאחרונה, הדגיש גרינבלט כי לא תהיה שום פשרה על צרכי הביטחון של ישראל.
גרינבלט אמר בראיון לתוכנית רדיו לפני כמה ימים כי הממשל "מחוייב באופן מוחלט לביטחון של ישראל ואנחנו מאמינים שהתכנית תשקף זאת במפורש, ובסופו של דבר שני הצדדים ירגישו נוח עם התכנית". לדבריו, "אנחנו רוצים שאנשים ישאלו את עצמם אחרי שתיחשף התכנית: האם מצבנו ישתפר עם התכנית או בלעדיה? אנחנו סבורים ששני הצדדים ירוויחו הרבה יותר מאשר הם יתנו".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה