ההצהרה שתחסל לגבאי את הסיכוי להיות ראש ממשלה?

השר אריה דרעי תוקף את אבי גבאי, טוען שאין לו מספיק נסיון להיות ראש ממשלה ומצהיר כי ימליץ לנשיא רק על מועמד מחנה הימין

ההצהרה שתחסל לגבאי את הסיכוי להיות ראש ממשלה?

בעוד נצחונו של אבי גבאי בבחירות על ראשות מפלגת העבודה עדיין עומד על סדר היום, שר הפנים אריה דרעי יוצא בהצהרה שאולי מוכיחה כי לגבאי, גם במידה וינצח את נתניהו, יהיה מאוד קשה עד בלתי אפשרי להבחר לראשות הממשלה.

בראיון שהעניק למקור ראשון התייחס דרעי לנצחונו של גבאי ולדברים שאמר בשבועות האחרונים, והתבטא נגדו בחריפות יותר מאשר ללפיד.

"באמת מי היה חולם שאלה יהיו יורשי גולדה מאיר, בן-גוריון, משה דיין או לוי אשכול. זה שינוי גדול מאוד וזה בזכות ש"ס. לצערי, לגבאי אין ניסיון מספק. בראיון שהוא נתן בשבוע שעבר הוא דיבר בענייני דת ומדינה, הכותל והגיורים, ואמר דברים שאפילו יאיר לפיד לא היה מעז לומר", אמר דרעי.

בנוסף, דרעי, פוסל שיתוף פעולה עם לפיד ומכריז כי ימליץ רק על מועמד הימין: "לפיד לא שותף כלל ואין לנו מה לדבר איתו. כל עוד השיטה מטילה עלינו את המשימה להמליץ לנשיא המדינה, אנחנו נמליץ כל הזמן על מועמד הימין. יש לנו שותפים טובים-הבית היהודי כחלון, ליברמן".

ההצהרה שתחסל לגבאי את הסיכוי להיות ראש ממשלה?

על יחסיו עם הבית היהודי: "עזבו את משקעי העבר והרעות הקודמות, אנחנו מנהלים עם נפתלי ואיילת שיחות רבות ושותפות טובה. כולם הבינו אסטרטגיה שאין ממשלה טובה יותר".דרעי התייחס גם לעזיבתו של אלי ישי את ש"ס והקמת מפלגת יחד והתייחס גם לסיכוי הוא יחזור לש"ס: "אם אלי ישי יחזור בו מהקמת המפלגה, יקבל את מרות מועצת חכמי התורה וירצה לחזור לתנועת ש"ס-ברוך הבא. נקבל את כולם אבל לא ננהל איתו מו"מ. ש"ס הבית הטבעי של כל הציבור הספרדי. אנחנו לא יהדות התורה שמורכבת מכמה סיעות. להם יש אדמו"רים וחצרות, אנחנו לא בנויים לזה. ש"ס מעולם לא הייתה מגובשת ומלוכדת כמו היום".