גבאי לרבנים החרדים לאומיים: עשיתם חשבון נפש אחרי רצח רבין, וזה עבר לכם

יו"ר המחנה הציוני תקף את הרבנים ואמר כי הם שותקים לנגד הסתה והרס הדמוקרטיה. גבאי: "ריבונו של עולם, מתי תפסיקו כבר לשתוק? מתי ויתרתם על כלל ישראל?"


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי אמר היום (שלישי) כי הרבנים החרדים-לאומיים שכחו את חשבון הנפש שעשו לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין. "גם כאשר ראש ממשלה ושרים מסיתים נגד מחצית מהעם היהודי ומדביקים להם כינויים של בוגדים ואויבים - אתם שותקים. השתיקה הזו הדהדה בימי אוסלו, והגיעה לשיא לפני רצח רבין. אולי אז עשיתם את חשבון הנפש הציבורי, אבל זה עבר לכם ברגע שחזרתם לעמדת כוח", אמר בכנס ירושלים של עיתון בשבע.

"כאשר הממשלה מאשרת פעם אחר פעם חוקים שנועדו לשמר את הקואליציה, גם במחיר של פלגנות, של הרס הדמוקרטיה, של פגיעה באורח החיים של מיליוני ישראלים - אתם שותקים", הוסיף גבאי. "כאשר אישי ציבור מ'הצד הפוליטי הנכון' נחשדים בעבירות חמורות - עבירות של שחיתות אישית, נהנתנות, קבלת טובות הנאה והשחתה של אמות המוסר של השירות הציבורי - גם אז אתם שותקים. ריבונו של עולם, מתי תפסיקו כבר לשתוק? מתי ויתרתם על כלל ישראל?".

בדבריו הזכיר גבאי כמה מהאירועים האחרונים בהם נשמעו בכירי הרבנים החרדים-לאומיים מביעים עמדות שנויות במחלוקת, בהן התנגדות לגיוס נשים, השפלת להט"בים וקריאה לפיטורי הרמטכ"ל גדי איזנקוט. "אני יודע שהביקורת שאני משמיע כאן היא קשה. אבל אני יודע גם שיש רבים שנמצאים כאן באולם הזה, ורבים אחרים ששומעים אותנו כעת – שמסכימים עם הביקורת הזו", אמר גבאי, "אלה הם קולות מתונים שנמצאים בתוך המחנה שלכם, אבל הם כמעט אינם נשמעים. לצערי, דווקא רבני הזרם החרד"לי שמשמיעים את העמדות הקיצוניות ביותר – אלה הופכים להיות ראש חץ מרכזי בהנהגה של המגזר הדתי. ולעומתם, קולות המתינות והפשרה נותרים מאחור".

הכנס נערך מדי שנה ומשתתפים בו אישי ציבור מרכזיים הדנים בענייני היום. מלבד גבאי, משתתפים בו השנה גם שר החינוך נפתלי בנט, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ויו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה