זעם בשס: "דרעי דילג עלינו"

שמעון ביטון, רב מזמר וחבר מועצה, הביא לש"ס הישג נאה בבחירות, אך מאז לא מצליח להתרומם והוא מאוכזב מחוסר הגיבוי.מגעים בינו ובין ראש העיר לאיחוד סיעות

זעם בשס:

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
"5 שנים דרעי לא היה פה, ביקשתי וביקשתי אבל הוא לא הגיע, ואז הוא עשה סיבוב בכרמיאל, עכו, קריית אתא, קריית שמואל ועלינו הוא דילג, מאד כעסתי, התקשרתי לממונים ואמרתי להם שאני עוזב את ש"ס, זה לא ייתכן ככה".

את המונולוג הכאוב נושא שמעון ביטון, חבר מועצת עיריית קריית מוצקין מטעם סיעת ש"ס. הוא התמודד לראשונה לפני ארבע שנים, והצליח להביא 963 קולות למפלגה, בעיר חילונית מובהקת. מאז, מתמודד הוא עם ראש עיר קשוח, עם תנאי שטח כמעט בלתי אפשריים, ועם פער גדול בין אהדה אישית כלפיו לבין הישגים דלים בפעילות.

קריית מוצקין מונה כ-41,000 תושבים ונמצאת בתנופת בנייה חסרת תקדים. ציבור חרדי כמעט ואין בה בנמצא, לעומת גרעין דתי לאומי מתפתח. מזה חצי יובל, עומד בראשות העיר חיים צורי, כשבשתיים מתוך ארבע מערכות בחירות, התמודד מול עצמו, ללא מתחרים.

את מועצת העיר מרכיבים 15 חברים, 7 מהם חברי סיעת ראש העיר. אחרי שנות שלטון ללא מיצרים, בעיר מורגשת תסיסה ובבחירות הקרובות צפויים להתמודד 3 מועמדים מול צורי, מה שמביא אותו לנסות לחבר אליו תומכים. במסגרת הניסיונות, התקיים גישוש בין צורי לבין סיעת ש"ס, במטרה לצרף אותם לסיעתו ולרוץ ברשימה משותפת למועצה.

נציג ש"ס ביטון לא מאשר ולא מכחיש את ניסיון החיבור, אך אומר: "צורי הוא ראש עיר יחיד בארץ שיורד לקטנות ביותר, בבחירות הקודמות הוא קידש נגדי מלחמה, ניסה לבלוע אותנו בכל הכוח, אבל איך הוא אמר לי, 'ראש עיר שלפני הבחירות זה לא ראש עיר שאחרי הבחירות', מאז אני קרוב ל-5 שנים איתו בקואליציה. הייתה לי מריבה איתו לפני שנתיים וחצי ראיתי שרק אני מפסיד, קדקודי ש"ס הציעו לי לא לריב איתו כי זה רק גורם להפסדים".

זעם בשס: נכון להיום, העשייה של ש"ס כמעט ואינה מורגשת בעיר, בין היתר בשל נדידת משפחות מתחזקות למוסדות לימוד בקרית שמואל הסמוכה. בעבר היה בעיר כולל אברכים אך הוא נסגר. גם ניסיון לפתוח גן ילדים, נכשל, לאחר שנרשמו אליו ילדים בודדים.

"כרגע אני על הקרשים, ראש העיר לא סופר אותנו", אומר ביטון, ומשם נובע כעסו על צמרת ש"ס. "מאד קשה לנו, שר הפנים מתפקידו יכול לעשות יותר, אחרי שביקשתי, קבעו לנו בלשכה של דרעי סיור, אבל עם המזל שלנו, בדיוק באותו יום העבירו את חוק המרכולים והסיור נדחה. מאז לא קבעו לנו תאריך חדש. נכון שאין לנו מוסדות, אבל אנחנו נלחמים על הלחם, על הקיים, אנחנו חייבים שמישהו יבעט בנו כלפי מעלה".

 בבחירות האחרונות הבאתם 1,000 קולות, איך עושים את זה בעיר חילונית?

"אני מוכר בקרית מוצקין כרב מזמר, שוחט, אני עושה בריתות, רץ מאזכרה לאזכרה, אנשים זוכרים לי טובה. בבחירות הקודמות 70% מהמצביעים שלנו היו חילונים, גם בבחירות הבאות רובם יהיו חילונים, ואני מאמין שהפעם אצליח להכניס שני מנדטים".
מטעמו של יו"ר ש"ס אריה דרעי נמסר: בקרוב יתקיים סיור בקרית מוצקין

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה