מאת רשת נסללה הדרך למינוי מפכ"ל ורמטכ"ל חדשים

נציגת נתניהו בוועדה למינוי בכירים, איריס שטרק, פורשת מהוועדה בגלל בחירתה לנשיאות לשכת רואי החשבון. בג"ץ הקפיא את דיוני הוועדה בשל חשש לניגוד עניינים, גם מצד שטרק, ועזיבתה צפויה לאפשר מינויים חדשים


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
מינוי הבכירים לא יתעכב ככל הנראה: איריס שטרק, נציגת ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועדה המייעצת למינוי בכירים, הודיעה (רביעי) כי היא פורשת בגלל בחירתה לנשיאות לשכת רועי חשבון. פרישת שטרק מגיעה לאחר שבג"ץ הורה להפסיק את עבודת הוועדה מחשש לניגוד עניינים שלה ושל חבר הוועדה יעקב נגל. את החשש לניגוד עניינים בעבודת הוועדה חשף לראשונה פרשננו אמנון אברמוביץ' במהדורה המרכזית.

על פי ההערכה, חבר הוועדה יעקב נגל יודיע בקרוב גם הוא על פרישה מהוועדה. בשבוע שעבר קבע בית המשפט העליון כי הוועדה המכונה "ועדת גולדברג" תחדל זמנית מפעילותה לאיתור המועמדים לתפקיד. לפי הפסיקה, הדיונים יושעו עד שהמדינה תתן בתחילת החודש הבא את תשובתה לעתירות נגד שניים מחברי הוועדה בטענה לניגוד עניינים.

בדיון טען עורך הדין רפי נץ המייצג את העותרים, התנועה לטוהר המידות, כי שטרק היא "רבת כישורים, אך היא מאנשי משרד ראש הממשלה". עוד טען עורך הדין כי הסכם ניגוד העניינים שעליו חתמה אינו מספק.

לגבי חבר הוועדה יעקב נגל, טענו העותרים כי "הוא בעל זיקה אישית מובהקת, שלוחו של ראש הממשלה". עורך הדין רן רוזנברג, המייצג את ראש הממשלה והיועץ המשפטי לממשלה, טען כי "הטיעונים ספקולטיביים".

העתירה הראשונה הוגשה נגד יעקב נגל, בגין קרבה יתרה לראש הממשלה; עתירה דומה הוגשה גם נגד איריס שטרק, כשבמקרה שלה עלו גם סימני שאלה לגבי תפקודה כיו"ר נמל אשדוד וכן האינטרסים העסקיים שלה במשרדי ממשלה רבים. בשני המקרים הוזהר ראש הממשלה בנימין נתניהו ממינויים לתפקיד - אולם הוא התעקש דווקא עליהם.

מינויים של בכירים יתעכבו לכל הפחות עד תום בירור העתירות - ואם יוחלט כי השניים לא יכולים לכהן בוועדה, המינויים יתעכבו אף יותר שכן יהיה צורך למצוא לשניים מחליפים בוועדה. יש לציין כי מינויים רבים נמצאים על הפרק, בהם גם זה של נגיד בנק ישראל הבא וכן מפכ"ל המשטרה הבא, במידה והשר ארדן יחליט על אי-הארכת כהונתו של המפכ"ל אלשיך.

ההליך לבחירת המפקד הבא של צבא ההגנה לישראל יצא לדרך לפני כמה שבועות, לאחר ששר הביטחון, אביגדור ליברמן, ראיין בלשכתו ארבעה אלופים, שאחד מהם ימונה ככל הנראה לרמטכ"ל הבא: אביב כוכבי, יאיר גולן, ניצן אלון ואיל זמיר. לאחר בדיקת כשירותם על ידי הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה, ייקבע סופית מי הוא הרמטכ"ל הבא - החלטה שצפויה הייתה להימסר במהלך ספטמבר.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה