נתניהו תקף את בל"ד וחד"ש: לתמוך בחיזבאללה? נפלתם על השכל?

ראש הממשלה תקף את הסיעות מהרשימה המשותפת, שמוקדם יותר היום גינו את הודעת מדינות המפרץ, שהגדירו את חיזבאללה ארגון טרור שיש להילחם בו. "אתם תמשיכו לגנות אותם כשחיזבאללה יירה על הכפרים שלכם?", אמר במליאה

נתניהו תקף את בל

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (שני) את בל"ד וחד"ש, שמוקדם יותר היום גינו את מדינות המפרץ על כך שהכריזו על חיזבאללה ארגון טרור.

"אתם תמשיכו לגנות אותם כשחיזבאללה יירה על הכפרים שלכם? הוא רוצה להשמיד את המדינה ואתם בתוך המדינה. נפלתם על השכל? סליחה על הביטוי. אתם מגנים את מדינות המפרץ, שהגדירו את חיזבאללה כארגון טרור?", אמר בדיון במליאה.

ראש הממשלה המשיך בהתייחסות למצב הביטחוני באזור. "אני מקווה שהקשרים שישראל מפתחת עם מדינות באזור, הנוגעים למאבק באיראן ובדאעש, יסייעו גם בקידום היחסים עם הפלסטינים - לפחות הפלסטינים שמעוניינים בחיזור הקשרים עם ישראל", אמר.שר האנרגיה, דר' יובל שטייניץ, הגיב אף הוא על הודעת חד"ש ובל"ד. לדבריו, "מדינות ערב מכירות סוף סוף בחיזבאללה כארגון טרור, בעקבות הרצח הנורא של אלפי אזרחים סורים בידי הארגון. אבל בבל"ד וחד"ש טוענים שמי שתוקף בטילים וטרור את מדינת ישראל, כמו חיזבאללה, זכאי ל'פטור' מהגדרתו כטרוריסט. דברים מופרכים אלו הם ביטוי לבגידה: ארגון שפוגע בישראל וקורא להשמדתה, זוכה להגנתם ותמיכתם של חברי כנסת ישראליים".

מוקדם יותר היום גינו בל"ד וחד"ש את החלטת מועצת שיתוף הפעולה של מדינות המפרץ להכריז על חיזבאללה ארגון טרור. "אנו חושבים כי החלטה זו מגיעה על מנת לשרת את הכיבוש, ולהרחיב את כיבוש האדמות הערביות", נמסר מהסיעות לכלי תקשורת ערביים.בהודעת המפלגות נכתב: "לאחר שנכשל הניסיון הסעודי לסכסך בין החברה הלבנונית והכוחות הפוליטיים בלבנון לבין חיזבאללה באמצעות עצירת הסיוע הכלכלי, ולאחר שהעם הסורי הצליח לשמור על סוריה מאוחדת, חושפת החלטה זו את עמדתן הטבעית של מדינות המפרץ בנאמנותן המוחלטת לאויבי העמים הערביים, הקשורים לקולוניאליזם המודרני ולציונות – לעומת הכוח הלאומי אשר מייצג את הרוח הלאומית בת החורין של העמים הערביים".

עוד נכתב: "הפער הזה בין בעלי הברית של הציונות והקולוניאליזם ושל הגורמים הריאקציונרים הערביים מצד אחד, ובין הכוחות המתנגדים לקולוניאליזם ולציונות מצד שני רק יעמיק בעתיד הקרוב. זאת, עקב כישלון המזימות הקולוניאליסטיות והריאקציונריות בסוריה נגד העמים הערביים, ומכות ההתנגדות הלאומית הלבנונית. לכן, קוראות המפלגה הקומוניסטית והחזית הדמוקרטית (חד"ש ובל"ד) להגברת הערנות ולחשיפת המדיניות הריאקציונרית של מדינות המפרץ, אשר נועדה לשרת את בעלי בריתם ואת התנועה הציונית בהמשך השליטה על השפע של העולם הערבי במפרץ ובעולם הערבי בכלל".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה