קים ג'ונג און:"אם הייתי יודע איפה נמצאת ישראל כבר מזמן הייתי מפציץ אותה"

זעם על ישראל בצפון קוריאה.בעקבות דבריו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, האם על מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און לפתוח חזית נגד ישראל?

קים ג'ונג און:

משרד החוץ של המדינה המסוגרת פרסם היום (שבת) הודעה בה הוא תוקף את שר הביטחון אביגדור ליברמן על התבטאויות שהשמיע בסוף השבוע נגד קים ג'ונג און, כאשר טען שהוא פוגע ביציבות הבינלאומית ומנהיג חברה "קיצונית ומטורפת".
בהודעה רשמית מפיונגיאנג נמסר כי "ההערות הנמהרות של שר הביטחון הישראלי הן התנהגות מרושעת, ומהוות אתגר לקוריאה הצפונית. המסר הקבוע שלנו הוא לתת עונש חסר רחמים לאלו שפוגעים בכבוד של ההנהגה שלנו. אנחנו מזהירים את ישראל לחשוב פעמיים על ההשלכות שיהיו לקמפיין ההשמצה שלה נגדנו".

קים ג'ונג און:
בהודעה הארוכה והמפורטת, שפורסמה מטעם משרד החוץ של המדינה, מותקפת ישראל על "החזקת נשק גרעיני" ועל החזקת השטחים. "ישראל היא המדינה היחידה שמחזיקה באופן לא חוקי בנשק גרעיני במזרח התיכון, תחת חסותה של ארצות הברית. ולמרות זאת, ישראל תוקפת את תכנית הגרעין שלנו בכל הזדמנות. זו תחבולה אכזרית כדי להסיח את הדעת מהכיבוש, הפשעים נגד האנושות וההפרעה לשלום במזרח התיכון".

קים ג'ונג און:
כזכור, בשבועות האחרונים הידרדרה מאוד המתיחות סביב המדינה המסוגרת ותכנית הגרעין שלה. אתמול קוריאה הצפונית ביצעה ניסוי לשיגור טיל בליסטי בשעות הלילה. לפי מקורות בארצות הברית ובקוריאה הדרומית – הניסוי נכשל. מדובר בניסוי הרביעי ברצף שפיונגיאנג מבצעת בטילים בליסטיים מאז החודש שעבר, כשכולם נכשלו. היא ביצעה את השיגור זמן קצר בלבד לאחר שמזכיר המדינה האמריקאי רקס טילרסון אמר כי "יהיו השלכות קטסטרופליות" אם תכנית ההתחמשות של קים ג'ונג און לא תיעצר בקרוב. ביום שישי אמר טראמפ בראיון כי "עימות גדול, גדול עם קוריאה הצפונית הוא אפשרות".
יש לציין כי במהלך ועידת התמיכה באינתיפאדה הפלסטינית שהתקיימה בטהראן בירת איראן בחודש פברואר,נצייג קוריאה הצפונית הדגיש כי ארצו מצדדת במשטרו של בשאר אסד הנלחם נגד ארגוני הטרור ותומכת בעם הפלסטיני במאבקו לשחרר את ארצו מידי הכיבוש הישראלי.

קים ג'ונג און: