בית הדין הכריע:אלאור אזריה ישוחרר למעצר בית מלא

לקראת שחרורו מצה"ל ביום חמישי קבע בית הדין הצבאי כי החייל שהורשע בהריגה ונידון למאסר יכול לשהות בבית הוריו עד סיום הדיון בערעורים. אזריה ישהה במעצר בית מלא ורשאי לצאת רק לתפילות בליווי בני משפחתו. ההכרעה בערעורים תתקבל ב-30 ביולי

בית הדין הכריע:אלאור אזריה ישוחרר למעצר בית מלא

בית הדין הצבאי לערעורים שבקריה קבע היום (שני) כי החייל אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון בשנה שעברה, יישלח למעצר בית במסגרת תנאי עיכוב עונש המאסר שלו, עד לסוף החודש - מועד ההכרעה בערעורו. זאת, לקראת שחרורו משירות צבאי של אזריה, שבחודשים האחרונים נתון במעצר פתוח בבסיס צה"ל.

בית הדין הכריע:אלאור אזריה ישוחרר למעצר בית מלאעל פי ההחלטה, אזריה יועבר מהמעצר הפתוח שבו הוא מוחזק כעת למעצר בית ביום חמישי הקרוב, עם שחרורו. עוד הוחלט כי יותר לו לצאת בימי שבת לבית הכנסת, בליווי אחד מהוריו. סנגורו של אזריה עו"ד יורם שפטל אמר כי "ההחלטה הייתה צפויה בהחלט. כך היה בעת מעצרו הפתוח, והסיכוי שבית הדין ישנה זאת היה קלוש. אבל ניסיתי ומצבו טוב יותר. הוא חופשי אבל מוגבל, כי הוא יהיה חופשי רק בביתו"."בלתי אפשרי שחייל שהורשע במעשה כזה יסתובב חופשי", אמר התובע הצבאי סגן-אלוף נדב ויסמן כשהציג את הדרישה להותיר את אזריה במעצר בית מלא, בפתח הדיון הבוקר. שפטל אמר בדיון כי ההגנה מסכימה לתנאים שדרשה התביעה הצבאית, אך התנגד לשליחתו של אזריה למעצר בית מלא בנימוק ש"אין סיבה לסגור אדם בתוך ארבעה קירות כשלא נשקפת ממנו מסוכנות".

בית הדין הכריע:אלאור אזריה ישוחרר למעצר בית מלאבנימוקי עמדת התביעה אמר סא"ל ויסמן כי בשל העובדה שההכרעה בערעור תינתן ב-30 בחודש, יש להותיר את אזריה במעצר בית מלא למשך עשרת הימים שבין שחרורו למועד ההכרעה. "אין ספק ששחרור מהצבא מביא להקלה מסוימת", אמר ויסמן והוסיף כי עמדת התביעה היא שלא ניתן להקל מעבר למעצר בית. ויסמן הציג כמה תקדימים דומים של חיילים שהושמו במעצר בית עד לשחרורם. עוד ציין ויסמן כי אזריה זכה ל"יחס מאוד מקל" בהחלטות שהתקבלו עד כה בתיק.

בתגובה לדרישת התביעה אמר שפטל כי לאזריה אין כל כוונה להסתובב מחוץ לביתו בשעות הלילה וכי ההגנה מוכנה שישהה בעוצר בביתו בלילות. "במידה ובית הדין לא יסכים להיענות לבקשתנו אנו מבקשים לפחות ארבע שעות ביממה שבהן יוכל לצאת", הוסיף.