המופתי של ירושלים למתפללים: אל תיכנסו דרך גלאי המתכות להר הבית

בצל המתיחות בהר הבית והחלטת הקבינט להשאיר את גלאי המתכות בכניסה למתחם, נרשמים עימותים של מפגינים עם המשטרה סמוך לשער האריות. נכון לעכשיו גם אנשים מעל גיל 50 לא מורשים להיכנס למתחם בגלל הפרות הסדר. שר הביטחון ליברמן הצביע בעד השארת גלאי המתכות - נגד עמדת מערכת הביטחון

המופתי של ירושלים למתפללים: אל תיכנסו דרך גלאי המתכות להר הבית

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה

12:35
המשטרה מבצעת בידוק ביטחוני לכלי רכב בכביש מס' 1; עומסי תנועה במקום
שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שלח במייל
המשטרה מבצעת בידוק ביטחוני של כלי רכב בכניסות לכביש מס' 1 בשל המתיחות הביטחונית בהר הבית. נהגים נשאלים לאן מועדות פניהם והאם הם גרים בירושלים, רכבי הסעות נעצרים בצד הדרך וכלל הנוסעים נבדקים. בעקבות הבידוק, נוצרו עומסי תנועה כבדים בכביש.

המופתי של ירושלים למתפללים: אל תיכנסו דרך גלאי המתכות להר הבית
12:07
צעירים פלסטינים משליכים חפצים סמוך למחסומים בשער האריות
שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שלח במייל
כוחות הביטחון מונעים מצעירים פלסטינים להיכנס לתפילות יום השישי בהר הבית, ומאפשרים רק לבני 50 ומעלה להיכנס לעיר העתיקה. הלחץ על המחסומים גובר, והצעירים מנסים להביע את מחאתם על הצבת המחסומים ובדיקת התעודות במקום. הם משליכים חפצים סמוך למחסומים בגשר המוביל משער הזיתים לשער האריות ומתעמתים עם אנשי כוחות הביטחון.

המופתי של ירושלים למתפללים: אל תיכנסו דרך גלאי המתכות להר הבית
11:47
בכירים פלסטינים וח"כים מהרשימה המשותפת בדרכם לתפילות בהר הבית
שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שלח במייל
חברי כנסת מהרשימה המשותפת, ראשי הווקף, המופתי של ירושלים מוחמד חוסיין וראשי פלגים פלסטינים בירושלים התכנסו הבוקר במלון לגאסי במזרח העיר לדון במשבר סביב הר הבית. בישיבה החליטו לצאת באופן מרוכז לכיוון מסגד אל-אקצא כדי להתפלל במקום. בכירים בווקף אמרו כי הכוונה היא לקיים את תפילת יום השישי כרגיל ללא עימות וכי ישראל היא זו שנושאת באחריות לכל הסלמה ואלימות, אם יהיו, בשל המגבלות שהטילה על המתפללים.המופתי מוחמד חוסיין אמר ל"הארץ": "נמשיך להיאבק בשערים המגנטיים עד שממשלת ישראל תוציא אותם משם, אני קורא לעולם המוסלמי להצטרף למאבק לשמירת הר הבית כמקום בלעדי לאיסלאם".מהמשטרה נמסר כי באזור "נוצרה התלהמות בעקבות הגעתם של אישי ציבור אשר שלהבו את המתגודדים במקום, ניסו לפרוץ את המחסום המשטרתי ויידו אבנים לעבר הכוחות". לפי הודעת המשטרה, "הכוח השיב את הסדר על כנו תוך פיזור פורעי החוק".

המופתי של ירושלים למתפללים: אל תיכנסו דרך גלאי המתכות להר הבית

11:36
פקיד ישראלי בכיר: הקבינט אישר למשטרה לבצע בידוק סלקטיבי במגנומטרים
שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שלח במייל
פקיד ישראלי בכיר אמר כי בישיבתו הלילית החליט הקבינט לקבל את ההצעה שהעלתה המשטרה ולפיה המגנומטרים בהר הבית לא יוסרו, אולם השימוש בהם והבידוק מול חשודים או מול אנשים בקבוצות גיל מסוימות לפי שיקול דעת המפקדים בשטח ולא באופן גורף.

בישיבת הקבינט הצביעו השרים גלנט ושטייניץ נגד ההחלטה להשאיר את המגנומטרים ונימקו זאת בחששם מהסלמה. מנגד, נתניהו, ליברמן, בנט, שקד, כחלון, אלקין ודרעי הצביעו בעד השארת המגנומטרים.
10:26
עבאס שוחח עם קושנר והפציר בו לבקש מישראל להסיר את המגנומטרים
שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שלח במייל
כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) שוחח הלילה עם ג'ארד קושנר, יועצו הבכיר של דונלד טראמפ והשליח האמריקאי למזרח התיכון, בנוגע למתיחות הגוברת בהר הבית. לפי הדיווחים, עבאס ביקש מהשליח האמריקאי לפנות לישראל ולבקש ממנה להסיר את המגנומטרים מהכניסה למתחם הדתי הרגיש.

על פי הדיווחים, קושנר הוא זה שהתקשר לעבאס בעקבות פניות מצד הרשות לקונסוליה האמריקאית ולבית הלבן. בשיחה ביקש הנשיא הפלסטיני מקושנר לערב את הנשיא טראמפ בסוגיה כדי ללחוץ על ישראל להביא לסיום המשבר.

עבאס הדגיש כי מדובר במצב מסוכן מאוד, שעלול לצאת משליטה אם ישראל לא תסיר את המגבלות בכניסה להר, בדגש על גלאי המתכות בכניסה למסגד אל אקצא. עבאס צפוי לכנס היום ישיבה דחופה בנושא, שבה ישתתפו אנשי הוועד הפועל של אש"ף ואנשי הוועד המרכזי של הפתח, במוקאטעה ברמאללה.
08:25
המשטרה: גברים מתחת לגיל 50 לא יוכלו להיכנס להר הבית
שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שלח במייל
היערכות שיא של כוחות הביטחון לקראת תפילות יום השישי בירושלים בעקבות החלטת הקבינט להותיר את גלאי המתכות בכניסה להר הבית. המשטרה הודיעה הבוקר כי תאפשר רק לגברים בני 50 ומעלה להיכנס לאזור העיר העתיקה במהלך תפילות יום השישי.

אלפי שוטרים ממחוזות אחרים יתגברו את משטרת מחוז ירושלים. בכניסות לעיר הוצבו מחסומים ונערכות בדיקות של כלי רכב. במהלך הלילה תוגברו גם המחסומים מסביב להר הבית, שאמורים לחצוץ בין המתפללים המוסלמים לבין השוטרים. הבוקר ייחסמו הכבישים המקיפים את העיר העתיקה לתנועת כלי רכב.

המופתי של ירושלים למתפללים: אל תיכנסו דרך גלאי המתכות להר הבית

להערכת הפלסטינים, עשרות אלפי מתפללים צפויים להגיע היום לתפילות שייערכו מחוץ לשערי הר הבית, בשל הסירוב של הפלסטינים לעבור בשערים האלקטרוניים בכניסה למתחם. כוחות הביטחון חוששים מהתפרצויות אלימות בעיקר לאחר התפילה, זאת למרות שבימים האחרונים ניכר שהפלסטינים עושים מאמצים שלא להפוך את המחאה לאלימה.

המשטרה הודיעה כי פשטה הלילה על משרדי הווקף בשכונת ואדי ג'וז, החרימה מסמכים ועצרה כמה אנשים לחקירה. בנוסף, מסרה כי עצרה כמה פעילים אחרים ממזרח ירושלים. פלסטינים בעיר מדווחים כי נעצרו פעילים רבים ומנהיגים מקומיים, בהם חאתם עבד אל-קאדר, מחזיק תיק ירושלים בתנועת הפתח.

משטרת ירושלים פרסמה הבוקר הודעה, שבה נאמר כי "בהתאם להנחיות הדרג המדיני שהתקבלו ובסיום הערכת מצב שהתקיימה בראשות מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, על רקע אירועי הימים האחרונים... ולאור מידע אודות כוונה מצד גורמים קיצוניים להפר את הסדר באופן אלים ובכך לסכן את שלום הציבור, הוחלט על היערכות מבצעית של המשטרה במספר מעגלים במזרח ומערב העיר, בדגש לעוטף ירושלים, סמטאות העיר העתיקה, צירי תנועת מתפללים לכותל המערבי והר הבית וכן יוגבל גיל הכניסה לכיוון העיר העתיקה והר הבית לגברים מגיל 50 ומעלה, לנשים תותר הכניסה בכל גיל".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה