מטוס סורי חמק מירי של טיל ישראלי לעברו

דיווחים בלבנון ובסוריה על כך שהמטוס הצליח לחמוק מהטיל שנורה לעברו באזור קונטרה. לטענת מקור סורי הירי בוצע מישראל, כאשר לא פורטה הסיבה

מטוס סורי חמק מירי של טיל ישראלי לעברו

ערוץ אל מיאדין הלבנוני דיווח היום (שלישי) כי מטוס סורי הצליח לחמוק מירי טיל שנורה לעברו באזור קונטרה. על פי דיווח בתחנת רדיו סורית מקור הירי היה ישראלי כאשר לא ברור מדוע הוא בוצע. מצה"ל נמסר כי הם לא מכירים ירי מסוג זה.
לישראל מיוחסות מספר תקיפות ברחבי סוריה במהלך החודשים האחרונים, כחלק מהניסיון למנוע זליגה של נשק אל ארגון חיזבאללה. על פי טענות הצבא הסורי חיל האוויר הישראלי תקף לפני כשלושה שבועות מטרות של המשטר בחמה. בתקיפה שבמרכזה עמד מוצב א-טלאיע השייך למרכז המחקר המדעי בעיר מסאיף שבפרברי חמה, נהרגו שני חיילים. מדובר במרכז לפיתוח אמצעי לחימה, בין היתר פיתוח טילים, ובעבר נשק כימי. עוד נמסר מהצבא, כי נזק נגרם למבנה.

מטוס סורי חמק מירי של טיל ישראלי לעברופעילים סורים דיווחו ברשתות החברתיות, כי ״מטוסים ישראלי חדרו מאזור הבקעה בלבנון ותקפו את המרכז״. בתוך כך, כלי תקשורת בלבנון דיווחו סמוך לשעה ארבע לפנות בוקר על מטוסי קרב של ישראל שחגים באינטנסיביות בשמי לבנון.

"התקיפה הישראלית בסוריה היא פעולת ייאוש שנועדה להרים את המורל של ארגון המדינה האסלאמית", טען צבא סוריה בתגובה לתקיפה עוד נאמר כי התוקפנות הישראלית מאששת את תמיכתה הישירה בדאעש ובארגוני טרור אחרים. על פי ההודעה, לתוקפנות הישראלית יהיו השלכות מסוכנות.