שר ההגנה של מלזיה הודיע כי צבאו מוכן לפעולה אם יידרש

הישאמודין חוסיין אמר כי ההכרה היא "סטירה לכל העולם המוסלמי" והוסיף כי הוא מקווה שההחלטה לא תביא לכאוס. לאחר נאום טראמפ קרא ראש ממשלת מלזיה למוסלמים למחות על ההחלטה

שר ההגנה של מלזיה הודיע כי צבאו מוכן לפעולה אם יידרש

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
שר ההגנה של מלזיה הישאמודין חוסיין אמר היום (ראשון) כי הכרת ארה"ב בירושלים כבירת ישראל היא "סטירה לכל העולם המוסלמי" וכי צבא מלזיה מוכן לפעול אם יידרש. כך פורסם באל-גז'ירה.

לפי הפרסום, חוסיין אמר כי "אנחנו צריכים להיות מוכנים לכל פעולה. הצבא תמיד מוכן ומחכה להוראות מהמנהיגות". הוא הוסיף כי "בוא נתפלל שהמחלוקות לא יובילו אותנו לכאוס". לאחר הכרזת טראמפ ראש ממשלת מלזיה נג'יב רזאק קרא למוסלמים ברבחי העולם להביע את מחאתם. "תנו לקולותיכם להישמע, הבהירו שאנחנו מתנגדים להכרה בירושלים כבירתה של ישראל", אמר.הכרזת טראמפ גררה שורה של גינויים ממדינות בעולם הערבי והמוסלמי, בהן ירדן, מצרים, טורקיה, סעודיה ואיראן. לפי הודעת ממשלת ירדן, ההחלטה "מחזקת את הכיבוש הישראלי בחלק המזרחי של ירושלים". היא הוסיפה כי ההחלטה מגבירה את המתח ומפירה את החוק הבינלאומי.

בסעודיה כינו את ההחלטה "בלתי מוצדקת וחסרת אחריות" וקראו לטראמפ לחזור בו מההכרה בירושלים. נשיא סוריה בשאר אל-אסד אמר כי "המטרה הפלסטינית תישאר חיה בקרב ערבים עד להקמת מדינה פלסטינית עם ירושלים כבירתה". בנוסף, גם מרוקו הביעה "דאגה עמוקה" בעקבות ההחלטה.

שר ההגנה של מלזיה הודיע כי צבאו מוכן לפעולה אם יידרש

הכי נצפות

אין תוצאה