ח"כ סמוטריץ' על מינוי מפקדת הטייסת: "אבוי אם נשים יהפכו לגברים"

חבר הכנסת הידוע בעמדותיו השמרניות, אמר ברשת ב' כי "מי שמנסה לטשטש את ההבחנות הברורות בין גברים לנשים עושה עוול לעצמו ולעולם". לדבריו, "צה"ל צריך לנצח במלחמה ולא לקדם כל מיני ערכים 'נאורים' וליברליים"

ח

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) אמר הבוקר (רביעי) ברשת ב' בהמשך למינויה של רב-סרן ט' למפקדת טייסת התעופה הראשונה בצה"ל, כי הוא "לא מתלהב מהקמפיין הזה. בסופו של יום יש מקצועות ותפקידים לגברים ויש מקצועות ותפקידים לנשים. כך הקב"ה ברא את העולם וכך טוב לעולם", אמר.

"אוי ואבוי אם נשים יהפכו לגברים וגברים יהפכו לנשים. העולם חייב את הדמויות הגבריות ונשיות ומי שמנסה לטשטש את ההבחנות הברורות האלה עושה עוול לעצמו ולעולם", אמר סמוטריץ'.

בתחילת הריאיון אמר: "צעירי הציונות הדתית מתגייסים בהמוניהם, לא חושב שאנחנו צריכים להתנצל על משהו. הצבא חייב לאפשר את התנאים לאורח החיים של החייל הדתי. זו תכליתו, צה"ל צריך לנצח במלחמה ולא לקדם כל מיני ערכים 'נאורים' וליברליים, ובשביל זה הוא צריך לאפשר ללוחמים ולצבא כולו להיות נאמן לתכליתו. אנחנו מטפלים בלא מעט פניות, עסקנו הרבה בסוגיית השירות המשותף, היו גם הצלחות. יש דברים שעדיין צריך לתקן".מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, מינה אתמול את רב-סרן ט', טייסת תובלה בהכשרתה, לתפקיד מפקדת טייסת תעופה. משמעות הדבר היא שט' תועלה לדרגת סגן אלוף ותהיה האישה הראשונה בתפקיד ובדרגה הזו בחיל האוויר. ט' בת 35, מתגוררת במרכז עם בן זוגה ושני ילדיה, שירתה בטייסת תובלה 135 וסיימה את קורס הטיס מספר 154.

חעם סיום קורס הטיס האחרון בדצמבר 2017, אמר ראש להק כוח אדם בחיל, תא"ל נתן ישראלי, כי חיל האוויר קורא ליותר נשים להצטרף לקורס הטיס היוקרתי ומתחייב לאתר לנושרות מבית הספר לטיסה תפקידים מאתגרים. לדבריו, בתקופה האחרונה סוכמה "רשת ביטחון" לנשים שנופלות מקורס הטיס. "נשריין להן מקומות ביחידות מודיעיניות ומבצעיות של החיל. הגברים שנופלים מהקורס עוברים בדרך כלל לתפקידים ביחידות השדה".

לוחמות האוויר התקדמו עד כה לתפקידים בכירים, בהם סגנית מפקד טייסת קרב וסגנית בטייסת תובלה ובטייסת כלי טיס בלתי מאוישים. עוד ציין תת-אלוף ישראלי, כי החיל פועל לקדם את הטובות ביותר לתפקידי מפתח והדגיש כי קצינת הרפואה הראשית של חיל האוויר היא אלוף-משנה ד"ר יפעת ארליך.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה