"האירוע בדרום לא הסתיים, המחבלים עדיין לא חוסלו"

שר הביטחון ליברמן התייחס לתקרית בגבול עזה בה נפצעו ארבעה חיילי צה"ל שניים מהם במצב קשה. וסיפר בראיון בגל"צ, כי "האירוע בדרום עדיין לא הסתיים, מכיוון שהמחבלים לא חוסלו עדיין"


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס הבוקר (ראשון) לתקרית בגבול עזה בה נפצעו ארבעה חיילי צה"ל שניים מהם במצב קשה. וסיפר בראיון בגל"צ, כי "האירוע בדרום עדיין לא הסתיים, מכיוון שהמחבלים לא חוסלו עדיין".

לדבריו, מטרתו של החמאס היא ברורה – "לשחוק את יכולת העמידה שלנו בפני טרור", "אך הוסיף כי האו מקווה "שאנחנו לא עומדים בפני הסלמה ומבחינתי האירוע לא הסתיים כי עדיין לא חיסלנו את המחבלים שאחראים על הפיגוע שהתרחש אתמול".

ליברמן התייחס גם לאזעקות הצבע האדום שנשמעו ברחבי עוטף עזה במהלך הלילה והסביר: כי ההתרעות הופעלו כתוצאה מירי טילים נגד מסוקי הקרב של צה"ל שתקפו בעזה, אך הוא היה "משהו סמלי. אם חמאס חושב שככה הוא ירתיע הוא טועה". בהמשך קרא לתושבי עוטף עזה "להמשיך בשגרת חייהם".

"אין קריסה או משבר הומניטרי בעזה"

על הטענות כי עזה קורסת מבחינה הומניטרי, טען ליברמן כי "אין קריסה או משבר הומניטרי בעזה – לראשי חמאס יש חשמל 24/7 והם לא סובלים מתת תזונה. הציבור שם מתחיל להבין את זה". עוד אמר השר שהמצב בעזה ישתפר "ככל שנפריד ונבודד את חמאס מתושבי עזה".

כשנשאל למה חיכו בצה"ל עם הפצצת מנהרת הטרור, ולא נעשה דבר קודם, השיב: "ישנם שיקולים שונים הקשורים למועד פיצוץ המנהרה אמש ולא אחלוק אותם בשידור. היו שיקולים למה לא הפצצנו קודם. השאירו לי, לרמטכ"ל ולצבא לקבל החלטות מדויקות כלפי עיתוי כזה או אחר". לדבריו של שר הביטחון: "מטרת החמאס היא ברורה – לשחוק את יכולת העמידה שלנו בפני טרור".

בהקשר למשא ומתן בעניין השבויים והנעדרים התייחס ליברמן וטען כי "אין שום התקדמות בנושא".

שני חיילים צה"ל נפצעו קשה כתוצאה ממארב
ההסלמה בדרום מתרחשת לאחר שמטען חבלה הופעל אחר הצהריים לעבר כוחות צה"ל שהגיעו לגבול הדרומי של רצועת עזה בעקבות דגל פלסטין שנתלה אתמול על הגדר. המטען הוסתר בתוכו כדי שהכוח יוריד אותו, וכתוצאה מכך החיילים יפגעו.

בתגובה לתקיפה, צה"ל ירה מטנקים לעבר עמדת תצפית הסמוכה לחאן יונס בדרום הרצועה השייכת לארגון הג'יהאד האיסלאמי. אמצעי התקשורת הפלסטיניים דיווחו על פיצוץ שהתרחש סמוך לגבול הרצועה, אך לא מסרו פרטים נוספים על האירוע.

בתגובה לפעולת הטרור מוקדם יותר, תקפו מטוסי קרב ברצועת עזה. במקביל נשמעו אזעקות צבע אדום ברחבי הדרום. סך הכל הותקפו שמונה עשר יעדי טרור השייכים לארגון הטרור חמאס. ביניהם: מנהרת טרור התקפית שבונה ארגון הטרור חמאס משכונת זיתון לעבר שטח מדינת ישראל. מתחם צבאי במרחב נצרים השייך למערכים צבאיים ייחודיים של ארגון הטרור חמאס וביניהם אתרים לייצור אמצעי לחימה. מתחם צבאי במרחב חאן-יונס השייך לארגון הטרור חמאס.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה