משרד הביטחון ביצע ניסוי מוצלח במערכת "חץ 3"

בדיקה מוצלחת למיירט הטילים מחוץ לאטמוספירה."לו היתה מטרה אמיתית - הוא היה פוגע בה".המערכת, בפיתוח ישראלי־אמריקני, נמסרה לחיל האוויר בחודש שעבר.בהמשך השנה: ניסוי אמת של המערכת באלסקה, במימון אמריקני

בזמן שישנתם: ניסוי מוצלח למערכת

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
ניסוי מוצלח: מערכת חץ 3, המיועדת ליירוט טילים בליסטיים מחוץ לאטמוספירה, נוסתה הלילה בהצלחה - כך עידכן הבוקר (שני) משרד הביטחון. במסגרת הניסוי, שבוצע משדה הניסויים במרכז הארץ, שוגר מיירט "חץ 3", ועל פי הפרטים שהותרו לפרסום - הוא ביצע את משימתו.
"הניסוי שביצענו היה מורכב ביותר, ובמהלכו שיגרנו את המיירט שחצה את האטמוספרה עמוק לתוך החלל", אמר בועז לוי, סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת מערכות טילים וחלל. לדבריו, "מניתוחים שעשינו ראינו שהטיל עשה את מה שרצינו שיעשה. 'חץ 3' הוא מיירט מחוץ לאטמוספירה. הוא שוגר נגד מטרה שנורתה לכאורה על מדינת ישראל ומדמה איום עתידי".

הניסוי התבצע בשעה 02:30 לפנות בוקר, ולקחו בו חלק מנהלת "חומה" במשרד הביטחון, וכן הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA). הניסוי בוצע בהובלת התעשייה האווירית ובהשתתפות חיל האוויר. נציגים אמריקניים מצוות הפיתוח של מערכת ההגנה השתתפו בניסוי. "הטיל ביצע את כל המצופה ממנו", הוסיף לוי, "אנו מרוצים מאד מהתוצאות. הטיל עשה את המסלול במלואו ולו היתה מטרה אמיתית - הוא היה פוגע בה".
משה פתאל, ראש מנהלת חומה במשרד הבטחון, הוסיף כי "הניסוי מאפשר לנו לקיים עוד השנה ניסויי יירוט באלסקה שאי אפשר לעשות פה משיקולי בטיחות. יש לנו את כל הסימנים שהוא פגע במטרה הסימולטיבית המדמה טיל עתידי, ודימה פגיעה בה".
על פי לוי, "במהלך הניסוי המיירט דימה תרחיש מבצעי מלא. הוא עשה מסלול כאילו היתה מטרה אמיתית. לכן, השלמנו באופן מלא את היעדים שהגדרנו לעצמנו לפני היציאה לניסויים באלסקה". לוי אמר עוד כי הקונגרס האמריקני תיקצב את הניסויים הצפויים למערכת מעבר לים. "באלסקה יהיה ניסוי יירוט מלא ללא מגבלות הבטיחות שיש בארץ", סיכם.
בזמן שישנתם: ניסוי מוצלח למערכת שכבת הגנה רביעית
מערכת "חץ 3" מיועדת לתת מענה לאיומים ארוכי טווח וטילים בלתי־קונבנציונליים. היא נמסרה לחיל האוויר לשימוש מבצעי כבר בינואר. מדובר במרכיב נוסף למערך ההגנה הישראלי, הכולל את מערכות כיפת ברזל ושרביט קסמים, וכן את מערכת הנשק "חץ 2".
בהודעת משרד הביטחון נמסר כי הצלחת הניסוי מהווה אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה כנגד איומים קיימים ועתידיים בזירה.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה