הבהלה הגדולה במרכז הארץ באשמת דובר צה״ל

חזרות של מטוסי קרב לקראת מטס יום העצמאות עוררו דאגה בקרב תושבים רבים במרכז הארץ .המטס שייערך בשבוע הבא יהיה חגיגי ומיוחד לרגל שנת ה-70

הבהלה הגדולה במרכז הארץ באשמת דובר צה״ל

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
מטוסי קרב שערכו הבוקר (חמישי) תמרונים מעל תל אביב וערים נוספות במרכז גרמו לבהלה בקרב תושבים רבים. מדובר צה"ל נמסר כי מדובר בחזרות לקראת מטס יום העצמאות שייערך בשבוע הבא.

האימון הבוקר גרם לדאגה רבה בקרב תושבי המרכז, מכיוון שדובר צה"ל לא הודיע מראש על קיום החזרות. לאחר שאימוני המטוסים גרמו לבהלה, בדובר צה"ל הוציאו הודעה לפיה "לקראת מטס יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל מתקיימים כעת בשמי הארץ אימונים של הצוותים אשר ישתתפו במטס".
דוברות מחוז תל אביב של המשטרה מסרו כי: "בדקות האחרונות התקבלו קריאות רבות של אזרחים מודאגים בגין רעש של להק מטוסים באזור ת"א. נבקש להבהיר כי מדובר באימונים של כלי טייס לקראת מטס יום העצמאות וכי אין מדובר באירוע חירום או חריג".


המטס המסורתי של חיל האוויר יתקיים בבוקר יום העצמאות, כבכל שנה, ויחלוף מעל לכ-40 ערים ויישובים – בנקודתו הצפונית ביותר בקריית שמונה ובנקודתו הדרומית ביותר באילת.
במטס יקחו השנה חלק עשרות כלי טיס וביניהם, מטוסי קרב מסוג "אדיר" (F35Iׂׂ), "סופה" (F16I), "ברק" (F16) ו"לביא". מסוק קרב מסוג "פתן", מסוקי סער מסוג "יסעור" ו"ינשוף" ומטוסי תובלה מסוג "ראם", "שמשון", "קרנף", "נחשון" ו"צופית".
לרגל שנת ה-70, לצד המטוסים הישראלים, ייקחו השנה חלק חילות אוויר ממדינות זרות, ביניהן, יוון ואיטליה עם מטוסי קרב, ופולין, קנדה, בריטניה ואוסטריה עם מטוסי תובלה.
כמו כן, השנה ישתתפו במטס מטוסי האמברייר ו-757 של חברת "ארקיע", מטוס 787 של אל על, שלושה מטוסי אייר טרקטור של יחידת הכיבוי ושלושה מטוסי סייפן של המשטרה.

ימים רגישים, מתיחות גואה. העצבים מתוחים? לא אצל פקידי הדוברות הצבאית. היום, רק לאחר הבהלה הגדולה והמיותרת, רק כשמוקד 100 של המשטרה קרס, ורק לאחר שמיליונים שאלו אותי מה אני יודע ולא מספר ב״עניין מרכזי״,

הואיל דובר צה״ל להודיע:

״לקראת מטס יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל מתקיימים כעת בשמי הארץ אימונים של הצוותים אשר ישתתפו במטס״.

איפה הייתם עד עכשיו?

עניין מרכזי

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה