תחנת דלק חמקנית באוויר

העולם צועד לעבר מטוסים ללא טייס, ונראה שבקרוב הם יכבשו תחום נוסף: תדלוק אווירי. בימים אלה מנהל הפנטגון מכרז לבחירת מל"ט שיוכל לתדלק מטוסים אחרים באוויר, וחברת לוקהיד מרטין חשפה את ההצעה שלה – מל"ט שמיוצר ב"מפעל הבואשים" המסתורי והסודי

תחנת דלק חמקנית באוויר

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
מנהלת תוכניות הפיתוח המתקדמות של לוקהיד מרטין, הידועה יותר תחת השם "סקאנק וורקס" (Skunk Works), פרסמה לאחרונה סרטון ותמונות קונספט של ה-MQ-25 'Stingray' - מטוס ללא טייס לתדלוק אווירי שיתחרה נגד הדגמים של בואינג וגנרל אטומיקס. צפו:

תוכנית ה MQ-25 נועדה לספק לצי האמריקני מל"ט חמקני בעל יכולת המראה מנושאת מטוסים, כשאחת מדרישות הפנטגון היא יכולת להעביר כ-6.35 טון דלק בטווח של 800 ק"מ מנושאת המטוסים ממנה יופעל. ברגע שיכנס המל"ט לשרות, הוא יאריך באופן משמעותי את טווח הפעולה של מטוסי הקרב בצי, כמו F/A-18E/F Super Hornet, F-35C ועוד.

הדגם של לוקהיד מרטין מזכיר מאוד את ה-B-2, מטוס הפצצה חמקן בעל יכולת שיגור של נשק גרעיני, אך הכנפיים של המל"ט מעט גדולות יותר והן ניתנות לקיפול. יכולת חמקנות אמנם לא נדרשת במכרז, אך אין ספק שיכולת זה רק תוסיף נקודות בתחרות, וסביר שגם תאפשר לפעול באזורים מסוכנים ולתדלק מטוסי חמקן אחרים כמו ה-F-35.

"מפעל הבואשים" בו מיוצר המל"ט נחשב לאחד המקומות הכי סודיים בארה"ב, עד כדי כך שצמחו סביבו לא מעט תיאוריות קונספירציה. זה המקום בו פותחו כלי טיס כמו מטוס הריגול ה-2U, ה-71-SR הציפור השחורה, ה-117-F וה-35-F.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה