אירן: ישראל תקבל מכה על התקיפה

בצל ההערכות במערכת הביטחון לפיהן תהיה תגובה אירנית להפצצת בסיס T4 בסוריה ואחרי המסרים הלוחמניים שהשמיעו גורמים בטהרן, במשרד החוץ של הרפובליקה האסלאמית מאיימים מפורשות להגיב לתקיפה שיוחסה לצה"ל

אירן: ישראל תקבל מכה על התקיפה

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
אחרי התקיפה בבסיס חיל האוויר הסורי T4 שיוחסה לישראל, באירן מאיימים: במשרד החוץ של הרפובליקה האסלאמית מזהירים היום (שני) כי "ישראל תקבל מכה על מה שעשתה בבסיס T4". האיום מגיע על רקע הערכות במערכת הביטחון כי תגובה אירנית לתקיפה תגיע בשלב כלשהו, גם אם לא ידוע עדיין מתי וכיצד.

בשבוע שעבר העביר שליחו של המנהיג העליון האירני במשמרות המהפכה מסר מאיים לעבר ישראל, בעקבות המתיחות בימים האחרונים והתקיפה שיוחסה לישראל. "שלא יתנו לנו סיבה להחריב את תל אביב וחיפה", אמר.

סוכנות הידיעות האירנית "פארס" ציטטה את הפקיד הבכיר באיומים נוספים כלפי ישראל. "מציע לישראלים להימנע מצעדים טיפשיים אם היא רוצה להמשיך את הקיום הבוגדני שלה", אמר. "אירן יכולה להשמיד את ישראל".

גם מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה התייחס לתקיפה במהלכה נפגע שדה התעופה T4 במחוז חומס ואמר כי מדובר ב"טעות היסטורית של ישראל". בנאום שנשא בפני תומכיו ברובע דחייה בלבנון הוסיף נסראללה כי "ישראל נכנסה למלחמה ישירה עם אירן".

לדבריו, "ישראל לא מכירה את אירן" וההערכות בירושלים על היכולות הצבאיות של אירן "אינן נכונות". "הישראלים צריכים לדעת שהם בעימות פנים אל מול פנים עם אירן. טהרן לא חלשה, וישראל הכניסה את עצמה לנקודת מפנה".אתמול דיווחו כלי תקשורת בערבית כי כלי טיס שזהותו לא ידועה תקף לפנות בוקר מחסנים של מיליציה אירנית בסוריה ובמקום נשמעו פיצוצים. לפי הדיווחים, התקיפה בוצעה באזור חלב בצפון המדינה.

לפי דיווח ברשת סקיי בערבית, אירע פיצוץ באזור ג'בל עזאן מדרום לחלב במחסנים שבהם משתמשת מיליציה אירנית הפועלת בסוריה ומסייעת לכוחות אסד.

חילופי האיומים בין ישראל לחיזבאללה ואירן נמשכו לאורך השבוע האחרון מאז התקיפה. בחלק מן המקרים הגורמים השונים ניסו להוריד את גובה הלהבות, אך באחרים החריפו את המתיחות.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה