סגירת מעגל: הלוחמים עצרו את המחבל שרצח את חברם עם אבן שיש

היום הותר לפרסום כי לפני שבוע, בתום מצוד שנמשך שלושה שבועות, נעצר המחבל שהשליך את לוח השיש שגרם למותו של לוחם דובדבן רונן לוברסקי במהלך פעילות ברמאללה. המחבל, פעיל חמאס שריצה עונש מאסר, הודה ושחזר את הפיגוע

סגירת מעגל: הלוחמים עצרו את המחבל שרצח את חברם עם אבן שיש

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
הותר לפרסום כי לוחמי יחידת דובדבן של צה"ל ושב"כ עצרו פלסטיני בן 32 בחשד שהשליך את לוח השיש שפגע בראשו של סמ"ר רונן לוברסקי בפעילות במחנה הפליטים אל-עאמרי שבפאתי רמאללה והרג אותו לפני כשלושה שבועות.

החשוד הוא איסלאם יוסף אבו חמיד, תושב מחנה הפליטים, שריצה בעבר עונש מאסר בשנים 2009-2004 לאחר שהיה מעורב בפיגועי ירי מטעם חמאס. במהלך החקירה התברר, כך לפי הודעת שב"כ, כי אבו חמיד הוא זה שהשליך את הסלע שפגע בלוברסקי, לוחם דובדבן, בעת פעילות מבצעית במחנה. המחבל נעצר ביום רביעי שעבר על-ידי לוחמי דובדבן באחד מגלי המעצרים שבוצעו בעקבות התקרית.

בזמן מנוסתו המחבל הסתתר בתוך מחנה הפליטים. המחבל שחזר הלילה את הפיגוע בזירה לאחר שהודה במעשה. כמו כן, התברר כי הוא מגיע ממשפחה המזוהה עם מחבלים שהינם פעילי חמאס והוציאו לפועל פיגועים שבהם נהרגו ישראלים. ארבעה מאחיו, גם הם פעילי חמאס, מרצים מאסרי עולם בשל מעורבותם בפיגועים רצחניים באינתיפאדה השנייה, בהם הפיגוע בסי-פוד מרקט בתל אביב בשנת 2002, אז נרצחו שלושה ישראלים. אחד מאותם אחים מרצה מאסר עולם בגין רצח רכז השב"כ נועם כהן ז"ל בשנת 1994.

אריק לוברסקי, אחיו של רונן ז"ל, אמר הבוקר: "קיבלתי את הבשורה ברגשות מעורבים. יש הקלה כלשהי, אבל אני יודע איזה תנאים טובים יש למחבלים בכלא ואולי בעתיד תהיה עסקה והוא ישתחרר. הפעילות המודיעינית הייתה מאוד מורכבת כי זה מחנה פליטים, אבל תמיד האמנתי בשב"כ. אני לא חושב שאני אגיע למשפט שלו כי אני לא חושב שאצליח להחזיק את עצמי ומעדיף לחסוך את זה מעצמי".

שר הביטחון אביגדור ליברמן כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אף אחד לא חסין ואף מחבל מתועב לא יחמוק מזרועותיה של מערכת הביטחון. אני שולח שוב את תנחומיי למשפחת לוברסקי היקרה. נמצה את הדין עם המחבל".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה