השר לשעבר החשוד בריגול עבור איראן

כתב האישום שהוגש נגד השר לשעבר גונן שגב בגין ריגול עבור טהראן, חושף טפח משיטת הפעולה של הזרוע האיראנית הארוכה. בשב"כ הגבירו את המאמצים לסיכול הריגול, בתחום הסוכנים ובסייבר, כדי למנוע הישג חלומי של משמרות המהפכה - וסיוט עבור מערכת הביטחון בישראל

השר לשעבר החשוד בריגול עבור איראן

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
קצינים בכירים בדימוס מהשב"כ קיבלו בתדהמה את החשיפה על כך שהשר לשעבר גונן שגב נחשד בריגול נגד ישראל, אך בירכו מנגד על ההישג של ארגון הביון הישראלי. בשיחה עם "ישראל היום" הם הבהירו כי גם כעת רב הנסתר על הגלוי, ושהנחת היסוד היא כי יש עוד מרגלים בשטח שאינם ידועים לנו.
"מסתובבות הערכות שהוא עשה את זה בגלל בצע כסף, אבל לך תדע", אומר יצחק אילן, ששימש סגן ראש השב"כ עד 2010, ומוסיף: "גונן שגב היה מספיק מסובב כדי לבצע עבירות קשות. אמנם בצע כסף מסביר הרבה, אבל ישנן גם אפשרויות אחרות. הוא אמר שהישראלים לא מקבלים אותו. היו לו כנראה רגשות נקם מאוד קשות נגד ישראל".
ישראל חסון, סגן ראש השב"כ וחבר כנסת לשעבר וכיום מנכ"ל רשות העתיקות, רואה את המעשים בחומרה. "פעם חלאה, תמיד חלאה. הוא היה יותר עבריין מנבחר ציבור. חשוב לזכור שמאוד מסובך לאבחן ולזהות פעילות ריגול כזאת ולסכל אותה. חבר כנסת ושר הוא לא אדם שאתה בוחן ביום־יום, הכנסת היא המקום האחרון שבו אתה מחפש מרגלים", הוא מסביר. "פעילות הריגול הזו הצליחה להתנהל במשך מספר שנים, ועל פי הדיווחים גם באינטנסיביות מסוימת", מוסיף חסון, ומציין כי במערכת הביטחון יסיקו את המסקנות מהמקרה.
"שגב הוא בן אדם שלא היה אפשר לעצור ברגע שהתדרדר", מציין מנחם לנדאו, לשעבר ראש אגף לשעבר בשב"כ וכיום יו"ר גבעת התחמושת. "רופא במפלגה ימנית שהגיע למצב של בגידה בעמו, זה נורא. כשר סביר להניח שהיה נגיש לדברים שאזרח מן השורה לא שומע. יש דברים שגם הזמן לא מקהה. ישנם יכולות ומתקנים שגם הזמן לא מוחק אותם.
הגילוי שלו הוא הצלחה בלתי רגילה, שכן סביר להניח שבנו לו סיפור כיסוי והעלימו פרטים", מדגיש לנדאו ומסביר: "אין מצב שמקרה כזה מתגלה ישר. ברור שעדיף לעלות על הסיפור בשלב שהוא לא גרם נזק, אבל זה לא עובד ככה. צריכה להיות הנחת עבודה שישנם עוד מרגלים ושהאיראנים כל הזמן עושים מאמצים - כנראה שזה הדדי. לוקחים את התרחיש הגרוע, וכך נוברים ומוצאים. אני מקווה שהם מצליחים פחות".

השר לשעבר החשוד בריגול עבור איראן

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה