הרבנות הצבאית התערבה:בוטלה הנחייה לחיילים להתייצב בצום

לוחמים בגולני הונחו להגיע ליחידה בצהרי תשעה באב. לאחר התערבות רב החטיבה הוזמנו אוטובוסים שיקחו את החיילים לאחר צאת הצום.

הרבנות הצבאית התערבה:בוטלה הנחייה לחיילים להתייצב בצום

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
לוחמים דתיים בגדוד 51 של חטיבת גולני הונחו להגיע לנקודת איסוף ביום ראשון הקרוב, ב-12 בצהריים, על אף שמדובר בצום תשעה באב.

החיילים זעמו ויצרו קשר עם רב חטיבת גולני, שמיהר לעדכן את המג"ד בפקודות מטכ''ל המאפשרות לחייל לקחת יום חופש ביום ראשון אם הוא יהיה בביתו בשבת הקרובה.

בעקבות התערבות רב החטיבה, ועל רקע פניית ערוץ 7 לצה''ל, הנחה המג"ד להזמין הסעות מיוחדות שיאספו את החיילים הדתיים כשלוש שעות לאחר צאת הצום.

מארגון ''צו 1'' נמסר, ''לא ברור מדוע הרבנות הצבאית הראשית ממתינה לצו 1 שיאכפו את פקודות הצבא בשטח. הרבנות הצבאית היא גוף צבאי ועליה לפעול. תשובות תאורטיות בהלכה החייל יכול לקבל גם מראש הישיבה''.

נציין כי בשבוע שעבר התחוללה סערה ברשתות החברתיות, לאחר שרב חטיבת הקומנדו בצה''ל פרסם הנחיות לחיילים הצמים בתשעה באב, והוסיף בדואר האלקטרוני ששלח ''במידה ויבנה בית המקדש, ראה מסמך זה כמבוטל''.

מי שלא אהב לקרוא על האפשרות של בניין בית המקדש הוא עיתונאי ''הארץ'' אורי משגב שפנה לדובר צה''ל, שם הבהירו לו, לטענתו, שמדובר בהלצה ולמעשה רב הקומנדו סרן הרב אברומי לוין לא באמת התכוון לבניית בית המקדש.

גורמים המעורים בפרטים הביעו פליאה על האמירה שנשמעה מפי דובר צה''ל, וציינו כי הרב הצבאי בהחלט התכוון לאפשרות שבית המקדש ייבנה עוד לפני צום תשעה באב ואז ההנחיות שפרסם לא יהיו תקפות.

"לרבנים ובמיוחד לרבנים צבאיים מותר לדבר על הגאולה, בית המקדש זו לא מילה גיסה'', אמרו הגורמים.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה