אלה המכונים האזרחיים שנפגשים עם חיילי צה"ל

צה"ל מפרסם את רשימת המכונים האזרחיים הנפגשים עם חיילי צה"ל ומעבירים להם תכנים חינוכיים, ביניהם: עיר דוד ופורום קהלת. בין הארגונים שהוצאו מהרשימה: עלמא ורבנים לזכויות אדם

אלה המכונים האזרחיים שנפגשים עם חיילי צה

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
דובר צה"ל מפרסם את רשימת המכונים האזרחיים והארגונים המעבירים לחיילי צה"ל תכנים, הרצאות, סדנאות וימי עיון, וזאת לבקשת ארגון 'לביא' וחברת 'החדשות'.

נושא המכונים הפועלים בצה"ל הפך בשנים האחרונות לסלע מחלוקת פוליטי בין הימין לשמאל, ולא פעם הוכח כי ארגוני שמאל רדיקלים העבירו שיחות והרצאות לחיילי צה"ל.

במשך שנים זהותם של המכונים הייתה חסויה, אך כעת בעקבות בקשת חופש המידע שהוגשה בשיתוף התנועה לחופש המידע, פרסם דובר צה"ל את הרשימה המלאה של הארגונים והמכונים שמעבירים כיום פעילויות שונות לחיילי צה"ל, וכן הדרגים שנחשפים לפעילויות אלה. בנוסף, כולל המסמך גם את רשימת הארגונים עמם סיים צה"ל את התקשרותו, וכבר לא מעבירים תוכן לחיילי צה"ל מזה יותר מארבעה חודשים.

לרשימת המכונים המלאה לחץ כאן

בין הארגונים שהוצאו מהרשימה המותרת ניתן למצוא את 'נגישות ישראל', 'עלמא', 'רבנים לזכויות אדם', 'חיב"ה' ואפילו 'אנ"א' (ארגון אכסניות נוער). סך הכל הסתיימה ההתקשרות עם 25 מכונים, שכבר לא ייפגשו עם חיילים במהלך שירותם הצבאי.

מהרשימה שפרסם דובר צה"ל עולה כי הרשימה המותרת כוללת לא פחות מ-80 מכונים, מהם 15 שייחשפו אליהם חיילים בשירות חובה ומעלה, 28 אליהם ייחשפו חיילים בפיקוד הזוטר (מ"מ ומעלה), 28 מדרג סר"ן ומעלה, שבעה לדרג סא"ל ומעלה ועוד שניים שלא הוגדרו להם דרגים מאושרים.

בין הארגונים שעדיין יוכלו להיפגש או לארח חיילים ניתן למצוא את 'הרשות למלחמה בסמים' (חובה ומעלה), 'יד ושם' (חובה ומעלה), 'המועצה לישראל יפה' (פיקוד זוטר), 'עיר דוד' (פיקוד זוטר), 'מרכז פרס לשלו'ם (סרן ומעלה), 'חוש"ן' (סרן ומעלה) 'פורום קהלת' (סא"ל ומעלה), 'המכון הישראלי לדמוקרטיה' (סא"ל ומעלה) ועוד.

מארגון "לביא", שפנה גם הוא לצה"ל בבקשה לחשוף את המידע נמסר: "מעיון בממצאים עולה תמונה מטרידה, על פיה ניתן לקבוע כי ישנה נטייה לצד הפוליטי השמאלי של המפה במכונים המחנכים את קציני צה"ל לערכים. בין מכונים אלו בולט מכון מנדל, אשר מקבל יחס חריג ומועדף, במסגרתו מתחנכים קציני צה"ל ללא מכרז למעלה מעשור. מדובר בתוכנית אינטנסיבית במיוחד, יום בשבוע, אשר תכניה שנויים במחלוקת ציבורית עמוקה".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה