צה"ל משוכנע: "החיזבאללה לא יעז לפתוח בעימות מול ישראל"

קצין בכיר בפיקוד הצפון במסר מרגיע באשר לגזרת הצפון: "חיזבאללה במצוקה קשה. הוא לא יוכל לפתוח במתקפת פתע, אנחנו עוקבים אחרי כל תנועה שלו" .במקביל, צה"ל חושף את "המכשול" בגבול לבנון שהוקם בעקבות איומי נסראללה לכבוש את הגליל

צה

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
ישראל משלימה בניית חומת מפגע ארוכה וגבוהה שתכליתה מניעת פלישה מתחום לבנון לישובי הגליל. הכוונה לעכב ולמנוע חדירה בו זמנית של כוחות אויב רבים לעבר ישובים ישראליים הממוקמים בקרבה גדולה לגבול.

בהקמה הגדר הושקעו כ-1.7 מיליארד שקלים והיא משתרעת לאורך 13 ק״מ, כלומר מכסה רק חלק קטן מהגבול הצפוני של ישראל מול לבנון.

בתדריך לכתבים אמר קצין בכיר בפיקוד הצפון: "העובדה שחיזבאללה נלחם בשנים האחרונות בסוריה מחזקת את ביטחונו העצמי ואת הסיכוי שינסה להוציא פעולת הסתננות ופשיטה על יישוב או מוצב בגליל. יכולים להיות להם הישגים מסוימים, אבל רחוק ממה שהם מתכננים. במקום שזה יקרה, הם לא יצליחו לחזור חזרה. אנחנו נכתר את הכוח הזה, והוא לא יחזור".

מדובר בכוח רדואן האיכותי של החיזבאללה "אנחנו לא מזלזלים בו, אבל ברגע שהם יחצו את הגבול אנו רואים בפעולה כזו הזדמנות לפגוע בהם. במלחמה הבאה הכוח הזה יושמד" מבטיח צבא ההגנה לישראל.

חיילים לצד המכשול על גבול לבנון

"חיזבאללה מורתע – הוא מאוד לא רוצה מלחמה, ויצא למלחמה רק כשאין לו ברירה. אני לא רואה את האיראנים מצליחים להפעיל את חיזבאללה אם זה לא האינטרס של נסראללה".
צהצילומים: דובר צה״ל
אשר לגדר – חומה נמסר כי "כחלק משיפור המוכנות באוגדה מתבצע מאמץ ארגון המרחב ללחימה. מאמץ הנדסי לשינוי תוואי השטח לטובתנו ושיבוש תוכניותיו של האויב. כחלק ממענה הגנה שלם נבנים בשנים האחרונות מיצוקים ומכשולים במרחב הגזרה. מטרתם – ניצול הקרקע למען עיכוב האויב והגנה על תושבי הצפון".
.
"בניית המכשול הינו צעד הגנתי המיושם בשטחה הריבוני של מדינת ישראל. המכשול אינו חוצה את הקו הכחול כפי שנקבע על ידי האו"ם בשנת 2000. מדובר במהלך מתוכנן שנועד לשמר את היציבות בגבול לטווח הארוך ומתואם באופן מלא עם כוחות יוניפי"ל. האינטרס לשמירה על היציבות היחסית שריר וקיים ואין סיבה שיושפע מהעבודות שמתקיימות כולן, בשטח מדינת ישראל".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה