דיווח: אלה המטרות שהופצצו בדמשק

פרטים חדשים על יעדי התקיפה המיוחסת לישראל בנמל התעופה הבין-לאומי של סוריה: מטוס מטען אירני ומאגרי נשק שעל גגותיהם רוסס "האו"ם" וגם שם לש חברת השילוח DHL. ישראל: "לא מגיבים לדיווחים זרים". תיעוד הירי

דיווח: אלה המטרות שהופצצו בדמשק

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
שעות לאחר שסוריה טענה שהצליחה לסכל אמש (שבת) תקיפה ישראלית בנמל התעופה בדמשק, פרטים חדשים נחשפים על המטרות האפשריות שהביאו להפצצה: מטוס מטען אירני של בואינג שהמריא מטהרן ונחת שעות בודדות לפני התקיפה - וגם האנגרים שהמשטר ניסה להסתיר.

מטוס המטען האירני המריא כאמור מטהרן ונחת בדמשק. על פי חלק מהדיווחים, המטוס היה עמוס אמצעי לחימה שניסו משמרות המהפכה האירניים להעביר למשטר אסד או למיליציות השיעיות שהיא תומכת בהן במלחמת האזרחים בסוריה.

יעד נוסף שהופצץ לכאורה הוא שורה של האנגרים בתוך נמל התעופה. את המחסנים ניסו להסוות בצורה שקופה, וגם חובבנית: על גגותיהם רוסס "האו"ם" (UN) וגם שם של חברת השליחויות DHL. זאת בניסיון להטעות את אמצעי איסוף המודיעין הישראליים.על פי הדיווחים מסוריה, מטרת התקיפה הייתה מחסנים שהיו בתוך נמל התעופה והכילו כלי נשק שהגיעו לשם ממשלוח מאירן. עוד דווח כי הושמדה סוללת נ"מ סורית תוצרת רוסיה מסוג S-200. "מערכות ההגנה של חיל האוויר שלנו סיכלו תקיפה ישראלית", אמר מקור צבאי סורי בדיווח. בישראל מדיניות העמימות נמשכת, ובירושלים סירבו להגיב או להתייחס לתקיפה. לסוכנות הידיעות רויטרס נמסר בפשטות: "אנחנו לא מגיבים לדיווחים זרים".

דיווח: אלה המטרות שהופצצו בדמשק בשבוע שעבר דווח כי לפחות אדם אחד נהרג וכמה נוספים נפצעו בתקיפה שיוחסה לישראל, ושבוצעה ככל הנראה נגד בסיסים אירניים באזור חמה. שורה של פיצוצים עזים נשמעו אז במחוז, ועדי ראייה סיפרו שהפיצוצים נגרמו מחמישה טילים לפחות. על פי חלק מהדיווחים, מטוסי קרב של צה"ל נצפו בשמי לבנון זמן קצר לפני כן. משטר אסד האשים את ישראל בתקיפה וטען כי מערכות הנ"מ של הצבא הצליחו ליירט כמה מהטילים.

הפיצוצים נשמעו מכיוונו של בסיס חיל האוויר הסורי שנמצא בעיר מסיאף במחוז. זמן קצר לאחר מכן הודיעה הטלוויזיה הממלכתית בסוריה כי "מערכות ההגנה האווירית הופעלו נגד טילים ששוגרו על ידי מטוסים ישראליים". במחוז חמה נמצא בין היתר גם מרכז סרס (CERS, המרכז למחקרים מדעיים) שאחראי גם על מחקר פיתוח וייצור טילים מתקדמים, וכן בפיתוח וייצור נשק כימי, ביולוגי וגרעיני.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה