רוסיה לישראל: שומרים על הזכות להגיב על הפלת המטוס

משרד ההגנה הרוסי התייחס בחריפות היום (שלישי) לעובדה שישראל הזהירה את הרוסים מפגיעה במטוס הרוסי דקה לפני הפגיעה מעל שמי סוריה. "פעולותיה של ישראל היו פרובוקציה מכוונת, אנחנו שומרים לעצמנו את הזכות לנקוט צעדים מתאימים אחרי פעולותיה העוינות", טענו הרוסים.

רוסיה לישראל: שומרים על הזכות להגיב על הפלת המטוס

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה

עוד בנושא:
דרמה בתקיפה בסוריה: מטוס ביון רוסי ועליו 14 אנשי צוות נעדר בעת ההתקפה הישראלית בלטקיה

במהלך תקיפה שיוחסה לישראל על פי מקורות זרים, צבא אסד יירט בשוגג מטוס מודיעין רוסי. בשל כך, רוסיה הוציאה הודעת גינוי לישראל: "15 חיילים נהרגו עקב פעולתה חסרת האחריות", נמסר ממשרד ההגנה הרוסי. עוד נמסר כי רוסיה שומרת לעצמה את הזכות להגיב בהתאם ל"פעולותיה העוינות של ישראל".

הרוסים אף תקפו את פעולות ישראל וכינו אותן "פרובוקציה מכוונת".מוקדם יותר דווח ברשת RT, כי פקחי הטיסה הרוסים איבדו קשר עם מטוס IL-20 ועם 14 אנשי הצוות שהיו עליו. לטענת הרוסים, ישראל תקפה באמצעות ארבעה מטוסי F-16. עוד צויין כי הרוסים זיהו שיגור טילים "מפריגטה צרפתית בים התיכון".

גורם צבאי סורי אמר כי "מערכות ההגנה האווירית של סוריה התנגדו למתקפת טילים עוינים שהגיעו מהים לעבר העיר לטקיה. כמה מהם יורטו טרם הגיעו ליעדם". עפ"י דיווחים זרים, מתקפת המל"טים והטילים פגעה במוסד טכנולוגי, בתחנת הכח בסקובין ובבסיס איראני. ארגון זכויות אדם סורי טען כי שני בני אדם נהרגו בתקיפה.

פקיד אמריקני אמר לרשת CNN כי ארה"ב סוברת שמשטר אסד יירט את המטוס הרוסי בטעות במהלך ניסיון להדוף את התקיפה שיוחסה לישראל. גורם נוסף עמד על כך שישראל עומדת מאחורי המתקפה. ארה"ב הכחישה קשר לירי.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה