פיגוע דקירה בשומרון: הפצועים פונו לבית החולים בילינסון

צוות של מד"א פינה את הפצוע באורח בינוני שנפגע מדקירת מחבל סמוך לבסיס חטמ"ר שומרון לבית החולים בילינסון. פצועה נוספת באורח קל פונתה גם היא לבית החולים.המצוד אחר המחבל נמשך.

הפיגוע סמוך לחטמ

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
חייל מילואים נפצע בינוני וצעירה נפצעה קל בפיגוע שהיה בצהריים (יום ה') בכיכר החטיבה המרחבית שומרון. המחבל דקר את החייל בתחנת האוטובוס והוא הובהל לבית החולים בילינסון בפתח תקווה. לאחר מכן ניסו חיילים ועוברי אורח להשתלט על המחבל שברח. אזרח או חייל ניסו לירות בו, אך הוא הצליח להימלט. מהנתזים נפצעה אישה באורח קל מאוד. כוחות הביטחון מנהלים מצוד אחרי המחבל. כל הכניסות לשכם נחסמו.

מנכ"ל מד"א אלי בין אמר כי "הדקור הוגדר בשלב הראשוני בינוני עד קשה. עם הגעתו לבית החולים הוגדר מצבו בינוני ויציב והוא בהכרה. הצעירה פצועה קל מאוד". מבית החולים בילינסון נמסר כי החייל בהכרה מלאה וסובל מפצעי דקירה בפנים ובפלג גופו העליון.דובר מד"א זכי הלר אמר כי ההודעה הראשונית התקבלה בשעה 13:34 במוקד 101 של מד"א. בהודעה זו נמסר על אירוע דקירה סמוך לצומת המשכית בין הר ברכה לאיתמר שבשומרון. "חובשים ופרמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים בילינסון שני פצועים, בהם: גבר כבן 30 במצב בינוני, בהכרה, עם פציעות בפלג גופו העליון, וצעירה כבת 26 במצב קל עם פציעה ברגל כתוצאה מרסיס". בהמשך עודכן מצבו של הפצוע לקל-בינוני.

הפיגוע סמוך לחטמעד ראייה לאירוע סיפר תחנת ההסעה: "עמדתי כאן ודיברתי בטלפון. המחבל הגיע ועמד פה ליד התחנה. ראיתי אותו מרים סכין ורץ. אחר כך הצעיר רץ ונשכב על הרצפה. התחלתי לשמוע יריות וחיילים רצו. הירי היה של חיילים שלנו".יו"ר המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן: "אנחנו חצי מיליון אזרחים שגרים ביהודה ושומרון, אנחנו זכאים לביטחון כמו כל מקום אחר במדינה".האירוע התרחש בזמן שכוחות הביטחון ממשיכים לחפש אחר המחבל אשרף נעלאווה, שביצע ביום ראשון את הפיגוע באזור התעשייה ברקן ורצי את זיו חג'בי וקים יחזקאל-לבנגרונד. שר הביטחון אביגדור ליברמן נפגש שלשום עם המסתערבים של יחידת דובדבן והצהיר: "אנחנו מתקרבים אל המחבל, הזמן שלו הולך ואוזל".לאחר מכן כתב בחשבון הטוויטר שלו: "עקבתי מקרוב אחר המאמצים הכבירים ללכידת המחבל שרצח את קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד. היחידה הזאת עושה דברים דמיוניים, הרבה מעבר לכל ספר מתח".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה