צפו בסרטון: משתתפי הכנס שרים את ההמנון הפלסטיני באוניברסיטת ת"א

פרופ' ישראלי:המוסד פשע נגד האנושות.משתתפי הכנס עמדו בהמנון הפלסטיני, ושמעו את הרצאתו של המרצה פרופסור אילן פפה, שטען: "מועדון הסגל נבנה מאבנים שהיו שייכות לכפר הפלסטיני החרב, עליו הוקמה האוניברסיטה"

צפו בסרטון: משתתפי הכנס שרים את ההמנון הפלסטיני באוניברסיטת ת

ארגון ג'ופרא, תא הסטודנטים של בל"ד באוניברסיטת תל אביב, קיים כנס לציון "יום הנכבה" בתוך הקמפוס. אורח הכבוד שהשתתף בכנס היה הח"כ לשעבר שהורשע במסירת טלפונים לאסירים, באסל גטאס. את תחילת הכנס ציינו הסטודנטים, ביניהם גם אורחים יהודים, בעמידה לכבוד ההמנון הלא רשמי של הפלסטינים "מולדתי מולדתי", שחובר על ידי המשורר הפלסטיני איברהים טוקאן.
הדובר המרכזי בכנס היה ההיסטוריון האנטי ציוני, פרופ' אילן פפה, שטען כי אוניברסיטת תל אביב הוקמה על חורבות כפר פלסטיני והקמתה היא ביטוי ל"טיהור האתני" ולפשע הציוני. "קשה לי להבין איך הפשע הזה הוסתר והודחק", אמר פפה על הקמת האוניברסיטה. "ב-1959 מה שהפך להיות אוניברסיטת תל אביב - את ההוראה הראשונה עשו בבתים של הכפר שעליו נבנה הקמפוס הזה. אנשים לא שאלו למי שייך הבית הזה? שום דבר. לא עניין אותם אפילו. לא טרחו להבין מה הקשר בין האידיאל של אוניברסיטה שהוא חופש מחקר, של מוסר, לבין הנוכחות היומיומית שלהם בבית של מישהו אחר?".

עוד אמר פפה כי מועדון הסגל של אוניברסיטת תל אביב נבנה בחלקו מאבנים שהיו שייכות לכפר הפלסטיני החרב, וכי הסגל האקדמי של תל אביב עוסק בהשכחת הנכבה. "מי ממלא את הקמפוס הזה? לא אנשי קשי יום שהולכים לשוק. לא אנשים שהולכים למשרדיהם בבנק, אלא אנשים שהמדינה משלמת להם לחשוב על המציאות, על מוסר, על אמת ומה שקר ומה נכון או לא נכון". "מדהים לראות את ההשכחה, את החוסר הידיעה של מה שקרה במקום שבו אתה חוקר ומלמד והדברים האלה לא מציקים לך. וזה קורה בחברה שמקדשת את הזיכרון. דורשים מגרמניה להתנהג בצורה מסוימת בשם הזיכרון, אבל כשזה מגיע פה לבית, למועדון של הסגל - שום שאלה, שום תהיה שום התלבטות." בהמשך, הגדיר פפה את המפעל הציוני כטיהור אתני מתמשך, וכפשע נגד האנושות.

בנוסף, טענו מארגני הכנס כי האוניברסיטה חייבה אותם לשלם על האבטחה במקום וכי מנהלי המוסד ניסו לטרפד את קיומו.