שבוע רביעי להפגנות בגבול עזה: הפלסטינים מדווחים על הרוג מאש צה"ל

אלפי פלסטינים הגיעו הבוקר למאהלים שהוקמו לאורך הגדר כדי להשתתף שם בתפילות יום השישי. הצבא קרא הבוקר לתושבי עזה להימנע מניסיונות להתקרב לגדר, לפגוע בה או באנשי כוחות הביטחון


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
משרד הבריאות בעזה מסר כי פלסטיני נהרג היום (שישי) מאש צה"ל מזרחית לג'באליה במסגרת הפגנות המחאה ברצועה. אלפי פלסטינים החלו להגיע הבוקר למאהלים שהוקמו לאורך הגדר כדי להשתתף שם בתפילות יום השישי, במסגרת המחאה המתקיימת זה השבוע הרביעי ברציפות.

ההרוג היום הוא אחמד נביל אבו עקל בן 25. לפי הודעת משרד הבריאות ברצועה, הוא נפצע בראשו מירי צה"ל ממזרח לג'באליה ולאחר כמה שעות מת מפצעיו.

כמו בשבוע שעבר, גם היום הקימו שלטונות חמאס מכשולים של חול לאורך אזורי ההתקהלות במטרה למנוע פגיעה במשתתפים. הצפי ברצועה הוא שאלפי צעירים ינסו להתקרב לגדר וכן להשתמש בעפיפונים הנושאים בקבוקי תבערה, כפי שעשו בשבועיים האחרונים.

הוועדה המארגנת לתהלוכת השיבה מסרה כי התהלוכות לא ייפסקו לפחות עד ה-15 במאי, התאריך הלועזי להכרזת מדינת ישראל, שבו מציינים הפלסטינים את יום הנכבה. השבוע דווח כי נעשו פניות לארגון, בעיקר מצד מצרים, בבקשה להפסיק את ההתקהלות ואת התהלוכות, אולם הארגון דחה אותן.

הבוקר פיזר צה"ל כרוזים המזהירים את תושבי הרצועה מפני התקרבות לגדר, ניסיונות פגיעה בה וניסיונות לפעול באלימות נגד אזרחים ישראלים ואנשי כוחות הביטחון. מדובר צה"ל נמסר כי "בהפרות הסדר האלימות בשבועות האחרונים נעשה שימוש באזרחים לכיסוי פעולות טרור כנגד תשתיות הביטחון של ישראל וכוחות צה"ל. צה"ל לא יאפשר פגיעה בתשתיות הביטחון והגדר המגנות על אזרחי ישראל ויפעל מול כל מי שמבקש לפגוע בביטחון ישראל".

בכרוז, החתום בידי "מפקדת צה"ל", נכתב: "אל תושבי עזה. הינכם משתתפים בהפרות סדר אלימות. חמאס מנצלת אתכם לביצוע פעילות טרור. צה"ל מוכן לכל תרחיש. הימנעו מהתקרבות לגדר ופגיעה בה. הימנעו משימוש בנשק וביצוע פעולות אלימות כנגד כוחות הביטחון הישראליים ואזרחי ישראל. התרחקו מגורמי טרור ומגורמים שמקדמים הפרות סדר ואלימות. צה"ל יפעל כנגד כל ניסיון לפגוע במכשול ובמרכיביו ובכל ציוד צבאי אחר. חמאס משתמשת בכם לקידום האינטרסים התנועתיים שלה. אל תצייתו להוראות חמאס אשר מסכנות את חייכם. אפשר גם אחרת - עתידכם בידכם".

בשבוע שעבר השתתפו יותר מעשרת אלפים פלסטינים במחאה ליד גבול עזה. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי אדם אחד נהרג ו-969 נפצעו, בהם 233 שנפגעו מאש חיה של צה"ל. לפי הוועדה המארגנת של ההפגנות, כ-30 אלף בני אדם הגיעו לאזור הגבול עם ישראל.

צה"ל הודיע כי הפלסטינים ניסו לפגוע כמה פעמים בגדר הגבול ולחצות אותה, והשליכו לעבר הכוחות מטען חבלה ובקבוקי תבערה. בין היתר, הפלסטינים פוצצו מטען באזור מעבר קרני וניסו לפגוע בכוחות באמצעות עפיפון שחובר אליו בקבוק תבערה. העפיפון נפל בשטח הרצועה ואיש לא נפגע.

מתחילת ההפגנות בגבול הרצועה נהרגו 34 פלסטינים מאש צה"ל, גופותיהם של שניים מהם מוחזקות בידי ישראל.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה