סינוואר בראיון נדיר לתקשורת הישראלית: "לא רוצה מלחמות"

ספין או רצון אמיתי בהסדרה ארוכת טווח? בראיון שהעניק מנהיג חמאס בעזה ל'ידיעות אחרונות' הוא מצהיר: "למי יש רצון להתעמת עם ארבע רוגטקות מול מעצמה גרעינית? במלחמה לא משיגים שום דבר. מה שאני רוצה זה סוף המצור"


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
המו"מ העקיף בין ישראל לחמאס תקוע, האש בדרום נמשכת ומנהיג הארגון בעזה מנסה במה שנראה כניסיון של הרגע האחרון לאותת שפניו עדיין להסדרה.

בראיון שהעניק ל'ידיעות אחרונות' מצהיר סינוואר כי "מלחמה חדשה היא לא האינטרס של אף אחד. בוודאי לא האינטרס שלנו. למי יש רצון להתעמת עם ארבע רוגטקות מול מעצמה גרעינית? במלחמה לא משיגים שום דבר". לדבריו, "אני לא אומר שלא אלחם יותר. אני אומר שאני לא רוצה עוד מלחמות. מה שאני רוצה זה את סוף המצור. המחויבות הראשונה שלי היא לפעול למען האינטרס של העם שלי. להגן עליו, ולהגן על זכותו לחופש ועצמאות".

לטענתו, לא חמאס אלא ישראל היא שאחראית למצב ההומניטרי הקשה ברצועה. "האחריות היא של מי שסגר את הגבולות, לא של מי שניסה לפתוח אותם מחדש. האחריות שלי היא לשתף פעולה עם כל מי שיכול לעזור לנו לשים סוף למצור. במצב הנוכחי, פיצוץ הוא בלתי נמנע".

על כוונות חמאס במקרה של הסדרה ארוכת טווח הוא אומר: "שקט מוחלט. והפסקת המצור".

סינוואר נשאל מה יקרה אם הפסקת האש הזאת לא תעבוד, והשיב: "ההסכם עדיין לא קיים. חמאס וכמעט כל שאר הארגונים הפלסטיניים מוכנים לחתום עליו ולכבד אותו. אבל לפי שעה יש רק את הכיבוש. חשוב להבהיר: אם נותקף, נגן על עצמנו. כמו תמיד. ותהיה לנו עוד מלחמה. אבל אז, בעוד שנה, את שוב תהיי כאן, ואני שוב אגיד לך שבאמצעות מלחמה לא משיגים שום דבר".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה