אבו מאזן פועל להסלים את המצב בעזה

גורמים מצרים ופלשתינים אישרו כי יו"ר הרשות פועל לסיכול העברת הדלק לרצועה מישראל. "הוא עושה כל שביכולתו על מנת למנוע מחמאס הישגים מדיניים"

אבו מאזן פועל להסלים את המצב בעזה

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
בהמשך לפרסום הבלעדי ב"ישראל היום" על כוונת המצרים לשקול את מעורבותם במגעים להסדרה בעזה, בין השאר תוך הפניית אצבע מאשימה כלפי יו"ר הרשות הפלשתינית אבו מאזן כמי שפועל לטרפד כל מהלך של הסדרה בעזה.
גורמים מצריים ופלשתיניים אישרו ל"ישראל היום" כי אבו מאזן פועל לסיכול העברת הדלק לעזה מישראל. מדובר בדלק שקטאר מימנה את התשלום בעבורו והעבירה אותו לישראל דרך האו"ם. גורם פלשתיני בכיר אמר ל"ישראל היום" כי אבו מאזן ערך שיחה נוקבת עם שליח האו"ם לאזור ניקולאי מלאדנוב והאשים אותו בסיוע לעקיפת ההנהגה הפלשתינית.
אבו מאזן אף התריע בפני פקידי אונר"א בעזה האמורים לקלוט בפועל את מכליות הדלקים שיועברו מישראל לרצועה כי הוא יורה למשרד האוצר הפלשתיני לחדול מלהעביר להם משכורות. גורם מצרי בכיר אמר ל"ישראל היום" כי יו"ר הרשות הפלשתינית עושה הכל כדי להסלים את המצב בעזה וכדי למנוע מחמאס הישגים מדיניים".
אתמול פורסם ב"ישראל היום" כי אנשי המודיעין המצרי, המתווכים במאמצים להביא לרגיעה ולהסדרה ברצועה וליישום הסכם הפיוס הפנים־פלשתיני בין פת"ח לחמאס, שוקלים להפסיק את מעורבות מצרים במגעים.
גורם ביטחוני בכיר במצרים אמר ל"ישראל היום" כי זו הסיבה ללחץ של חמאס בגדר הגבול. לדבריו, "אם מצרים תפסיק את מעורבותה במגעים, יש סבירות גבוהה שיפרוץ עימות צבאי בעזה. חמאס יפנה את הלחץ לעבר ישראל". הוא הוסיף כי בישראל מתואמים עם קהיר במהלכים האחרונים.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה