בכבודם ובעצמם: מכבי ת"א חייבת ניצחון הערב

אחרי שאיבדו סיכוי להעפיל משלב הבתים של הליגה האירופית, הצהובים מתעסקים ב"כבוד ובגאווה" לקראת המשחק מול סלביה פראג

בכבודם ובעצמם: מכבי ת

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
בפעם האחרונה שהבעלים של מכבי ת"א, מיטש גולדהאר, ביקר בישראל, ליטו וידיגאל עוד היה מאמן הקבוצה. גם למשחק הערב מול סלביה פראג בליגה האירופית, שיהיה לפרוטוקול בלבד, הקנדי לא יגיע. למעשה, את הקבוצה שבנה המאמן יורדי קרויף פגש הבעלים הצהוב רק במחנה האימונים בקיץ, ומאז, כידוע, הקבוצה נמצאת במגמת ירידה.
"לא דיברתי עם גולדהאר בחודש האחרון, אבל לא צריך להיות גאון כדי לדעת מה אנשים חושבים על ההופעות שלנו", אמר אתמול קרויף, שחולה זה כמה ימים, "זה לא משהו שקשה לדמיין".
האכזבה של גולדהאר לא החלה בחודשיים האחרונים, אלא כבר בתום העונה שעברה, כשהקבוצה לא השכילה לזכות בשום תואר למרות ההשקעה הכספית הגדולה. בשל כך החליט הבעלים על שינוי מדיניות בנוגע לשחקנים הזרים, וכל אלו שהצטרפו העונה לא נרכשו אלא הגיעו בהשאלה או בהעברה חופשית.
לא ברור אם גולדהאר ימשיך בקו הזה גם בחלון ההעברות הקרוב בינואר או שישוכנע שכדי להחזיר את האליפות צריך להחתים שחקנים "שוברי שוויון" בעלות גבוהה. מה שבטוח זה שיהיה קל יותר לשכנע אותו לפתוח את הכיס אם הצהובים ישיגו בשני המשחקים הקרובים בליגה האירופית לפחות 4 נקודות, שיכניסו לקופת המועדון כחצי מיליון יורו.השורה התחתונה ברורה - מכבי צריכה לנצח היום את סלביה פראג לא רק בשביל "הכבוד והגאווה" או "להשיג את הנקודות בשביל הדירוג", כפי שהסביר אתמול קרויף, אלא בעיקר מפני שלפן הכלכלי יש משמעות גדולה עבור גולדהאר, ובסיטואציה מסוימת ניצחון הערב יכול להשפיע על המשך העונה של הקבוצה.
בכבודם ובעצמם: מכבי תלשמחתם של שחקני מכבי, הם יוכלו לנסות להשיג את השער הראשון - בתקווה שיוביל לניצחון הראשון - בשלב הבתים של הליגה האירופית, כשברקע עידוד של הקהל הצהוב, שלא עודד במשחקים הקודמים עקב פירוקו של הארגון "מכבי פנאטיקס" ושאותו יחליף היום הארגון החדש - "גייט 11".
מבחינת ההרכב נראה כי דור מיכה, שבמשחקים הקודמים השתלב בהדרגה אחרי שהחלים מהפציעה, יפתח, וגם הבלם טל בן חיים נמצא בתמונת ה־11. אייל גולסה צפוי להיכלל לראשונה בסגל אחרי היעדרות של שלושה חודשים בשל פציעה.
את מסיבת העיתונאים לקראת המשחק הערב סיכם אתמול קרויף בביקורת כלפי מינהלת הליגות על שיבוץ המשחקים של הקבוצה: "יש לנו ארבעה משחקים בתשעה ימים, והודות למינהלת יש לנו גם טיול לעכו בגביע הטוטו. מגוחך לשחק ב־16:00 בצהריים (נגד אשדוד, ש"א), אז תודה למינהלת ולכולם על זה".

הכי נצפות

אין תוצאה