אלאש: "האוהדים איבדו תקווה, חשוב להחזיר אותה"

המנהל המקצועי של מכבי חיפה דיבר על פיטורי גיא לוזון ועל המטרות לקראת העתיד: "אני מתכוון להחזיר את הקבוצה לצמרת הכדורגל הישראלי ויודע מה אני עושה". על החלטתו להגיע לישראל התלוצץ: "יש לי רקע מרוקאי, זה עוזר"

אלאש:

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
המנהל המקצועי של מכבי חיפה, מוחמד אלאש, קיים היום (ד') מסיבת עיתונאים ראשונה מאז הגעתו לקבוצה. ההולנדי דיבר על ההחלטה שלו לפטר את גיא לוזון ועל עתיד המועדון."יש לי הערכה גדולה מאוד לגיא לוזון, שעבד מאוד מאוד קשה", אמר אלאש. "אני מכיר הרבה מאמנים שמרימים ידיים כאשר הם נמצאים במצב קשה תחת לחץ. גיא ממש לא כזה, הוא ניסה הכל. כמובן שהסיבה לעזיבתו והשיחה בינינו ישארו בחדרי חדרים בשל הרצון לשמור על הפרטיות".על הפילוסופיה שלו אמר אלאש: "חונכתי בביה"ס הולנדי ואני אוהב כדורגל התקפי ומהנה. חשוב לי מאוד שאוהדים ייהנו מהמשחק. לפני שהגעתי לכאן הבנתי שהתפיסה של מכבי חיפה זהה. עד עכשיו לא דיברתי על השחקנים אותם אני רוצה ואני גם לא מחפש שחקנים. אני מנסה עדיין להכיר וללמוד את הקבוצה. בכל פעם שאני מגיע לקבוצה חדשה אני בונה תוכניות לעתיד ולא חושב בצורה שלילית, אלא מחפש אתגרים. אני עובד בשקט ולא בלחץ".

על הבחירה שלו להגיע לישראל אמר אלאש: "זו בחירה מודעת. הייתי בעבר בישראל ויש לי חברים פה". המנהל המקצועי הוסיף בצחוק: "יש לי רקע מרוקאי, זה מקל עליי". על מינויים של איתי מרדכי ורוב מאס למאמנים זמניים: "לפני שאחפש מאמן ראשי צריך לקבוע עקרונות כמו שיטת עבודה, מבנה וארגון, ורק אז אעסוק בחיפוש מועמדים. מילת המפתח היא זמן".אלאש התייחס לכך שבשנים האחרונות נכשלו מאמנים רבים בחיפה: "ראיתי כמה משחקי בית ושמתי לב שהאוהדים חסרי תקווה ומתגעגעים לימים עברו. ראיתי שמצלמים אותי המון ואני רוצה להחזיר את התקווה דרך הצלחה. דרוש זמן ואני מבטיח שגם הסגל והצוות קשורים לחיפה. מכבי חיפה היא קבוצת צמרת שזקוקה לדרך. חשוב שהאנשים החדשים שיגיעו ירגישו חלק מהמועדון. אעבוד קשה למען ההצלחה. לטווח הקצר האחריות היא להגיע להישגים, לטווח הבינוני דרוש סקאוטינג ולטווח הארוך יותר יש את האקדמיה. כמובן שכרגע מדובר על הישגים ואני בונה תוכנית".

אלאש דיבר על המטרות לעונה הנוכחית: "אני מבין שהמצב כרגע בטבלה לא מאפשר לדבר על אליפות השנה. אני משקיע אנרגיה והכי חשוב זה להחזיר את התקווה". על המתקנים של המועדון: "באתי מארץ עשירה גם מבחינה כספית וגם מבחינת כדורגל. המתקנים שם מדהימים. אני לא מכיר את המתקנים בארץ, אבל בחיפה הם יפים ומקצועיים, ויש נוף יפה. לא סתם עוזבים מדינה וקריירה בלי שעושים שיעורי בית. הייתי מעודכן לקראת מה אני הולך. אני רוצה להחזיר את מכבי חיפה למקום בו היא צריכה להיות - בצמרת הכדורגל הישראלי, ואני יודע מה אני עושה. כשלוקחים מאמן ראשי נותנים לו חופש פעולה ואני לא מתכוון להתערב לו בעבודה".

הכי נצפות

אין תוצאה